Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Katarzyna Dowbor pomaga schorowanej mamie. "Wspieram ją z całych sił"
Sandra Gozdur
Sandra Gozdur 14.06.2022 14:06

Katarzyna Dowbor pomaga schorowanej mamie. "Wspieram ją z całych sił"

Katarzyna Dowbor EA
Pawel Wodzynski/East News

Katarzyna Dowbor od lat zajmuje się swoją schorowaną mamą, ale teraz ta pomoc jest bardziej intensywna. Seniorka uległa niedawno wypadkowi i wymaga stałej opieki. Prowadząca "Nasz nowy dom" zamieszkała ze swoją rodzicielką i wspiera ją na każdym kroku.

Katarzyna Dowbor mieszka obecnie w 160-metrowym domu pod Warszawą. Do prowadzącej "Nasz nowy dom" wprowadziła się jej prawie 90-letnia mama. Córka już dawno proponowała, żeby zamieszkały razem, ale kobieta nie chciała się zgodzić. Teraz ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia w wyniku wypadku, nie miała wyjścia.

Katarzyna Dowbor wspiera mamę

"Super Express" opublikował zdjęcia Katarzyny Dowbor i jej mamy Krystyny. Prowadząca "Nasz nowy dom" została przyłapana przez paparazzi, kiedy pakowała na parkingu balkonik swojej rodzicielki.

- Pani Krystyna ma problemy z nogami i porusza się o balkoniku. Katarzyna pomagała jej w dotarciu do samochodu, a wnuczka podtrzymywała ją, gdy ta próbowała do niego wsiąść - przekazał SE informator.

Mimo natłoku swoich obowiązków, Katarzyna Dowbor stara się jak najlepiej wspierać i jak najwięcej pomagać swojej mamie. Jeszcze niedawno w rozmowie SE podkreślała, że robiła rodzicielce zakupy, przygotowywała posiłki, płaciła rachunki, itp. Nie ukrywa, że jest szczęśliwa, iż ma teraz mamę cały czas na oku i jeszcze bardziej może dbać o jej bezpieczeństwo.

Bardzo dobre relacje córki z matki

Można zauważyć, że pani Krystyna ma ze swoją córką bardzo dobrą relację. Pod koniec maja Katarzyna Dowbor dodała na instagramie wideo, w którym mama kosiła trawę w jej ogrodzie. Gwiazda programu "Nasz nowy dom" podpisała ten filmik słowami: "Taki pomocnik w ogrodzie to prawdziwy skarb". Widać zatem, że kobiety dogadują się rewelacyjnie, a pani Krystyna mimo wieku cały czas stara się angażować w życie codziennie i pomagać w miarę możliwości. Dowbor w rozmowie z "Faktem" przyznała, że jej mama lubi "czuć się potrzebna".

- Mama lubi się czuć potrzebna, więc ciągle pyta, co może zrobić. Ja odpowiadam na przykład: obierz ziemniaki na obiad. Ostatnio trzeba było pomalować ławki. Mama umie i lubi malować, więc ustawiłyśmy jej z córką krzesełko, by mogła sobie siedzieć i malować. Pomagała mi też odrestaurować stare krzesła. Trzeba jej takie zadania wymyślać, a ona wtedy lepiej się czuje - podkreśliła Dowbor w rozmowie z "Faktem".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express/Fakt