Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Julia Wieniawa zaliczyła gigantyczną wpadkę. Nie pomogło pospieszne usuwanie wpisu
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak 26.09.2023 13:12

Julia Wieniawa zaliczyła gigantyczną wpadkę. Nie pomogło pospieszne usuwanie wpisu

Julia Wieniawa
Kapif

Ostatnio Julia Wieniawa znów jest na świeczniku. Aktorka zaliczyła wpadkę, która raczej nie powinna zdarzyć się osobie z jej doświadczeniem w kręgach świata show-biznesu. Celebrytka tak mocno chciała się pochwalić, że jej piosenki rozbrzmiewają w najnowszej adaptacji “Chłopów”, że z emocji pomyliła nominację do Oscara z kandydaturą. W sieci wrze. Nie pomogło nawet pospieszne kasowanie wpisu. 

Julia Wieniawa zaliczyła wielką wpadkę

Julia Wieniawa nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. W mediach co rusz jest o niej głośno, jednak niekoniecznie w takich kontekstach, z jakich byłaby usatysfakcjonowana. Teraz raczej nie będzie lepiej, gdyż celebrytka zaliczyła niemałą wtopę. Aktorka nagrała dwie piosenki do najnowszej animowanej adaptacji “Chłopów” w reżyserii Doroty Kobieli. Tak bardzo chciała się tym faktem pochwalić i podzielić radosnymi wieściami z fanami, że pogmatwała jej się cała ścieżka kwalifikacji do Nagród Akademii Filmowej. 

Gdy tylko się dowiedziała, że film będzie polskim kandydatem do Oscara, uznała to za równoznaczne z nominacją. Z tym oto przeświadczeniem ruszyła prosto na Instagram i pełna ekscytacji napisała na InstaStory, że zaśpiewała dwa utwory do produkcji nominowanej do Oscara. - Film "Chłopi", w którym miałam ogromną przyjemność się pojawić, a także zaśpiewać dwie piosenki - nominowany do Oscara – obwieściła światu, żyjąc w błędnym przekonaniu. 

Julia Wieniawa, Top of The Top Sopot Festival 2023/Kapif
Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Nie pomogło pospieszne skasowanie wpisu

Tak oto film “Chłopi” w błyskawicznym tempie awansował na kandydata do Oscara. A cóż to za wpadka, powiedzą niektórzy. Przecież nie każdy ma obowiązek orientować się w regulaminie Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Jednak Julia Wieniawa jako osoba z niemałym doświadczeniem w branży aktorskiej mogłaby lepiej się rozeznać w obowiązujących zasadach. Tym bardziej, że przecież pojawiła się w produkcji i miała w nią swój bezpośredni wkład. 

Julia Wieniawa, Mateusz Banasiuk, Paulina Gałązka; premiera “Barbie” 2023, reż. Greta Gerwig/Kapif
Julia Wieniawa, Ralph Kaminski; 20. urodziny “Glamour”/Kapif

Celebrytka postanowiła się zrehabilitować i pospiesznie usunęła wpis, dodając nowy, już o poprawnej treści. Film “Chłopi”, w którym miałam ogromną przyjemność się pojawić, a także zaśpiewać dwie piosenki – polskim kandydatem do Oscara – napisała kolejnym razem. 

Chłopi w reżyserii Doroty Kobieli polskim kandydatem do Oscara

“Chłopi” w reżyserii Doroty Kobieli to film oparty na uhonorowanej Literacką Nagrodą Nobla powieści Władysława Stanisława Reymonta. Jego twórcy odpowiadają za powstanie “Twojego Vincenta”, pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej nominowanej do Oscara i Złotych Globów. 

Przewodnicząca sześcioosobowego jury, Ewa Puszczyńska (producentka m.in. nagrodzonej Oscarem Idy Pawła Pawlikowskiego) wyjaśniła, że za wyborem “Chłopów” na polskiego kandydata do Oscara przemówiły oryginalność i uniwersalność obrazu. Będziemy trzymać kciuki za nominację!