Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wszyscy pokochali ją za rolę w legendarnym serialu. Jak teraz wygląda jej życie?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 21.04.2024 15:17

Wszyscy pokochali ją za rolę w legendarnym serialu. Jak teraz wygląda jej życie?

Ewa Ziętek i Zuzanna Paluch,
fot. AKPA

Ewa Ziętek to jedna z najbardziej uznanych i cenionych polskich aktorek, której kariera obejmuje ponad 50 lat pracy na scenie. Choć jej droga ku sławie nie zawsze była usłana różami, to talent, determinacja i pasja sprawiły, że osiągnęła sukces i zdobyła nie tylko uznanie widzów, ale również i krytyków. Co dziś robi gwiazda "Złotopolskich"?

Zachwyciła w "Złotopolskich". Jak dziś wygląda i czym zajmuje się Ewa Ziętek?

Ewa Ziętek urodziła się 8 marca 1953 roku w Katowicach i już od najmłodszych lat wiedziała, czym chce się zajmować w przyszłości. Choć jej bliscy nie podzielali jej entuzjazmu, przyszła gwiazda po ukończeniu liceum przeniosła się do Warszawy, aby realizować marzenie o wielkim aktorstwie. Pomimo początkowych trudności, dzięki wsparciu matki oraz niebywałej determinacji udało jej się zdobyć miejsce w prestiżowej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.

Już w trakcie studiów dostrzeżono jej wielki talent. Ewa Ziętek zadebiutowała w filmie "Wesele" w reżyserii Andrzeja Wajdy, w którym zagrała u boku takich gwiazd jak Daniel Olbrychski i Andrzej Łapicki. Trudno wyobrazić sobie wejście w zawód z większym rozmachem niż zrobiła to przyszła gwiazda "Złotopolskich".

Ocalone źyciorysy: Gdy zmarł, wyszła na jaw prawda o jego życiu

Ewa Ziętek przeszła do historii rolą w "Złotopolskich". Do dziś jest rozpoznawalna w całym kraju

Po udanym debiucie Ewa Ziętek kontynuowała swoją karierę, imając się zarówno ról teatralnych, jak i filmowych. Jej role w filmach takich jak "Człowiek z marmuru", "Dziewczęta z Nowolipek" czy "Milioner" znalazły uznanie w oczach widzów i krytyków, oraz przyniosły jej ogromną popularność. Prawdziwego szczytu rozpoznawalności sięgnęła wówczas, gdy obsadzono ją w roli Marty Gabriel w serialu "Złotopolscy". Aktorka zachwyciła swoją kreacją energicznej i charyzmatycznej bizneswoman.

Choć w życiu zawodowym Ewa Ziętek osiągała sukces za sukcesem, w życiu prywatnym już tak dobrze się jej nie wiodło. Aktorka dwukrotnie się rozwodziła, a karierę musiała godzić z wychowywaniem córki. Choć gwiazda niewątpliwie kochała swoje dziecko, to nie zawsze mogła być przy niej z powodów zawodowych. Aktorka w późniejszych latach przyznawała, że jednym z jej największych błędów był brak zachowania równowagi pomiędzy życiem rodzinnym a karierą.

Aktor jest jednak skupiony na sobie, wolałabym być taką matką, która nie jest skupiona na sobie. Nie zawsze to mi się udawało. Zrozumiałam potem, dlaczego moi rodzice byli przeciwni. Prawie nie da się połączyć jednego z drugim. [...] Dzisiaj zrobiłabym inaczej. Na pewno zawód nie byłby na pierwszym miejscu - wspominała artystka w magazynie "Zwierciadło".

Ewa Ziętek
fot. AKPA

Czym teraz zajmuje się Ewa Ziętek?

Ewa Ziętek po sukcesie "Złotopolskich" stała się rozpoznawalna w całym kraju i na dobre pożegnała się z anonimowością - to z kolei oznaczało liczne wyrzeczenia i brak prywatności. W radzeniu sobie z tą sytuacją pomogła aktorce wiara, a sama aktorka przyznaje, że dziś stawia Boga i rodzinę na pierwszym miejscu, starając się naprawić błędy przeszłości i cieszyć się tym, co otrzymała od losu.

Obecnie aktorka, choć nie pojawia się regularnie w kasowych produkcjach, nadal angażuje się w różne projekty artystyczne, skupiając się przede wszystkim na przekazywaniu swojej wiedzy i doświadczenia młodszym pokoleniom. Swój czas dzieli pomiędzy Warszawę a Berlin, gdzie mieszkają jej ukochana córka Agata i wnuk.

Na co dzień artystka występuje w serialu "Barwy szczęścia", gdzie wciela się w postać Walerii Koszyk-Górki, a od 2000 roku jest częścią zespołu Teatru Kwadrat. Jest nadal aktywna zawodowo, choć zdecydowanie rzadziej pojawia się publicznie. Ostatnio zrobiła wyjątek, pojawiając się na pogrzebie Zofii Kucówny.

Ewa Ziętek
fot. AKPA