Rozrywka.Goniec.pl

facebook.com Jacek Borkowski

Jacek Borkowski jeszcze niedawno walczył o życie. Opowiada o pobycie w szpitalu

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Media zaniepokoiły się stanem Jacka Borkowskiego w momencie, kiedy ten opublikował zdjęcie ze szpitala, na którym oddycha za pomocą maski tlenowej. W krótkim opisie przyznał, że nie zdążył się zaszczepić.

Stan Jacka Borkowskiego wymagał pilnej hospitalizacji

Gwiazdor „Klanu” po długim pobycie w szpitalu w Wołominie może cieszyć się już spokojem w domowych pieleszach. Stan zdrowia został ustabilizowany, a w rozmowie z dziennikarzami Pomponika szczerze opowiedział, co przeżył na własnej skórze.

Jacek Borkowski czekał na swoją kolej na zaszczepienie się na koronawirusa. Niestety, nie zdążył - na początku kwietnia trafił do szpitala. Jak sam przyznaje, nawet nie podejrzewał, że dopadł go wirus. Objawy zmęczenia zrzucił na konsekwencje odstawienia papierosów.

Aktor nie miał typowych objawów koronawirusa - nie stracił węchu ani smaku. Pewnego dnia poczuł się zdecydowanie gorzej. Saturacja spadła na tyle, że prawie nie mógł oddychać. Zabrano go więc do szpitala i niestety musiał tam pozostać na dłużej niż kilka dni.

Jacek Borkowski podziękował za opiekę personelowi Szpitala Powiatowego Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. W rozmowie z Pomponikiem nie ukrywa, że jest zdenerwowany, kiedy ktoś twierdzi, że koronawirusa nie ma lub że jest niegroźny. Doskonale wie, co sam przeszedł i mógł otrzeć się o śmierć.

Artysta przyznaje, że na sali leżeli pacjenci nawet o połowę młodsi od niego. Personel starał się pomagać każdemu, lekarze pracowali bez wytchnienia. Chociaż Jacek Borkowski określa siebie typem wojownika, to gdyby nie pobyt w szpitalu, mógłby z tego już nie wyjść.

- Ci ludzie uwijają się tu jak mrówki. Są bardzo profesjonalni i reagują na bieżąco. Pamiętajmy, że lekarze też uczą się tej choroby, bo ona już nie jest taka sama jak rok temu. Na twarzy pani doktor, która wypisywała mnie do domu, widziałem radość i ulgę. Oboje byliśmy bardzo wzruszeni, bo przecież mogło się nie udać - opowiada Jacek Borkowski w rozmowie z Pomponikiem.

Jacek Borkowski optymistycznie patrzy w przyszłość. Teraz czeka go jedynie rehabilitacja pocovidowa i jest pełen nadziei, że szybko wróci na plan filmowy. Przez cały czas otrzymywał wsparcie nie tylko od rodziny, ale i od przyjaciół, co napawało go jeszcze większą chęcią walki.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje arcybiskup Wojciech Ziemba

  • Ewa Krawczyk na cmentarzu. Poruszające nagranie dziennikarza WP

  • W oknie domu Kaczyńskiego pojawiła się nagroda

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Ewa Bilan-Stoch zaapelowała o pilną pomoc. Żona Kamila Stocha nawiązała do dramatu Kubackich
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Allan Krupa szykuje się do ślubu? Syn Edyty Górniak wyjawił, kiedy będzie gotowy
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Dagmara Kaźmierska zabrała głos w sprawie Jana Pawła II. Stanęła w obronie polskiego papieża
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Rozpromieniona Dominika Gwit na pierwszym urlopie z synkiem. Dodała wyjątkowe zdjęcie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Barbara Kurdej-Szatan wróci do TVP? Gwiazda zdradziła, co musi się stać, by było to możliwe
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jarosław Jakimowicz na wojnie z kolejną gwiazdą. Oczernił ją publicznie
Czytaj więcej >
Klaudia Bochenek

Wydawca portalu Goniec.pl W przeszłości zajmowała się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęca eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]