Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Historia Kamila Durczoka zostanie zekranizowana? Za sterami stanąć ma sam Patryk Vega
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 07.04.2022 17:07

Historia Kamila Durczoka zostanie zekranizowana? Za sterami stanąć ma sam Patryk Vega

Durczok
KASIA ZAREMBA/East News

Jak twierdzi informator portalu "Pudelek", w planach jest stworzenie filmu fabularnego opowiadającego historię Kamila Durczoka. Za kamerą stanąć ma autor popularnych przebojów, Patryk Vega.

Czy życie Kamila Durczoka to materiał na scenariusz filmowy? Źródło serwisu zapewnia, że w przekonaniu Vegi, to historia rodem z Dostojewskiego.

Film o Kamilu Durczoku

Nieoczekiwane odejście jednego z najpopularniejszych polskich dziennikarzy przełomu wieków Kamila Durczoka, spadło na polskie media niczym grom z jasnego nieba. Choć od wielu lat reporter zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, nikt nie spodziewał się, że umrze w wieku zaledwie 53 lat.

Wkrótce minie pięć miesięcy od czasu, gdy dawnego prezentera "Wiadomości" i "Faktów" nie ma już z nami, ale jego nazwisko stale przywoływane jest w mediach, przede wszystkim ze względu na jego życiorys, pełen wzlotów i upadków.

Kamil Durczok zmagał się z nowotworem, a wkrótce również z uzależnieniem od alkoholu. Dodatkowo, jego życie obfitowało w liczne kontrowersje. Zarzucano mu molestowanie seksualne oraz mobbing, skazano za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, a w internecie do dziś viralem jest nagranie wykonane podczas przygotowań do "Faktów", na którym w wulgarny sposób odnosi się do jednego z pracowników telewizji.

Czy historia cenionego dziennikarza może być ciekawym podłożem do nakręcenia filmu? Wszystko wskazuje na to, że tak, a przynajmniej takiego zdania ma być kontrowersyjny polski reżyser, Patryk Vega.

Vega weźmie na warsztat historię Durczoka?

Jak donosi portal Pudelek powołując się na swojego informatora, Patryk Vega nie zamierza wycofać się z kręcenia filmów w Polsce, tak jak to wcześniej zapowiadał. Wygląda na to, że na twórcę "Służb specjalnych" i "Pitbulla" spłynęła nowa inspiracja.

To właśnie historia Kamila Durczoka, którą reżyser chciałby podobno przedstawić na ekranie. Twórca znany z epatowania w swoich filmach erotyką i wulgarnością uważać ma życie dziennikarza za materiał przypominający bohaterów Dostojewskiego.

- Patryk jest zafascynowany tym tematem w sensie psychologicznym i socjologicznym. Tym, jak bardzo można w życiu upaść, mając w życiu wszystko. Historia człowieka, który miał duży pierwiastek autodestrukcji w sobie - twierdzi źródło, które cytuje serwis.

Filmografię Patryka Vegi zamyka dość gorzko przyjęty przez krytykę, choć chętnie oglądany przez widzów obraz "Miłość, seks & pandemia". Według ostatnich planów twórca miał w zamyśle stworzyć jeszcze film inspirowany jego własną biografią.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: pudelek.pl