Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Aleksandra Kwaśniewska zabrała głos ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego
Irmina Jach
Irmina Jach 05.11.2021 16:04

Aleksandra Kwaśniewska zabrała głos ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego

aleksandra kwaśniewska
www.instagram.com/aleksandraleksandrowna

Aleksandra Kwaśniewska zabrała głos na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Córka byłej pary prezydenckiej nie ukrywa, że jest oburzona działaniami rządu i zdecydowanie podziela poglądy swojej matki, Jolanty Kwaśniewskiej.

Aleksandra Kwaśniewska zorganizowała na Instagramie zabawę, podczas której zadeklarowała, że odpowie na pytania fanów. Córka byłej pary prezydenckiej odpowiedziała między innymi o swoim stosunku do zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Aleksandra Kwaśniewska zabrała głos ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego

- Co sądzisz na temat pomysłów dotyczących zaostrzenia prawa aborcyjnego? - zapytała fanka. - Jeszcze bardziej? Już mamy ostrzejsze prawo niż połowa krajów muzułmańskich - odpisała po chwili Aleksandra Kwaśniewska. W tle kafelka z odpowiedzią umieściła czerwony piorun, symbol Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Można podejrzewać, że odwołanie się do popularnego znaku oznacza, że córka Aleksandra Kwaśniewskiego podziela poglądy Polek przeciwnych kontrowersyjnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

To kolejny raz, kiedy była prezydentówna dołączyła do grona gwiazd, które protestują przeciw decyzjom rządu. Kilka miesięcy temu opublikowała na Instagramie zdjęcie w koszulce z napisem "Nolite te bastardes carborundorum". To cytat z serialu "Opowieści podręcznej", który oznacza "Nie daj się zgnębić sku****om".

Aleksandra Kwaśniewska znalazła się wówczas w ogniu krytyki - niektórzy obserwatorzy są przekonani, że za obecną sytuację Polek jest odpowiedzialny również Aleksander Kwaśniewski. - Miła Olu, czy aby to nie twój tato podpisał Konstytucję chroniącą życie od poczęcia do naturalnej śmierci? - dopytywali.

Przykład idzie z góry

Jolanta Kwaśniewska należy do grona pierwszych dam, które wytrwale walczą o prawa Polek. Podczas październikowych protestów nie szczędziła także krytycznych słów Agacie Dudzie, która wykazała się biernością i obojętnością wobec kobiet.

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego od lat opowiada się za utrzymaniem tak zwanego kompromisu aborcyjnego, który obowiązuje w Polsce od 1993 roku. Nietrudno zgadnąć, że była pierwsza dama zaraziła poglądami także córkę.

Ola
Instagram/aleksandraleksandrowna

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl Źródło: Instagram