Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > 15-latka ze Stanów Zjednoczonych została porwana. Gdy porywacz spał, uciekła z mieszkania
Monika Majko
Monika Majko 06.07.2021 20:04

15-latka ze Stanów Zjednoczonych została porwana. Gdy porywacz spał, uciekła z mieszkania

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
tiktok.com/@kararobinsonchamberlain

15-latka została porwana sprzed domu swojej przyjaciółki i uwięziona w domu seryjnego mordercy. Nastolatka zachowała jednak spokój i zdołała uciec oprawcy, a jej niezwykła historia obiegła świat.

W 2002 roku 15-letnia Kara Chamberlain została porwana przez dorosłego mężczyznę, który przez 18 godzin przetrzymywał ją w swoim mieszkaniu i napastował seksualnie. Dziś kobieta ma 34-lata i głośno mówi o koszmarze, który przeżyła.

15-latka została porwana przez dorosłego mężczyznę

Do porwania doszło w Wirginii w Stanach Zjednoczonych, przed domem przyjaciółki Kary. Gdy dziewczynka podlewała rośliny w ogrodzie, zatrzymał się przy niej samochód, z którego wysiadł dorosły mężczyzna.

Mężczyzna ten wyciągnął broń, a następnie wciągnął dziewczynkę do auta i uwięził w plastikowym pojemniku. Później napastnik zabrał 15-latkę do swojego mieszkania, gdzie została odurzona narkotykami, a następnie napastowana seksualnie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Koszmar Kary trwał 18 godzin, jednak nastolatka zachowała zimną krew i wykorzystała okazję, by uciec z rąk oprawcy. Rano, gdy porywacz spał, udało jej się rozwiązać więzy na nadgarstkach, a następnie wydostała się z mieszkania i zatrzymała samochód, który przejeżdżał przez okoliczny parking.

- Miałam na rękach kajdanki. Powiedziałam mężczyznom w samochodzie, że zostałam porwana i poprosiłam ich, aby zabrali mnie do organów ścigania, co zrobili - relacjonowała Kara.

Porywacz okazał się być seryjnym mordercą

Policja ustaliła, że porwania dokonał Richard Evonitz, ten jednak zdążył uciec przed przybyciem służb. Funkcjonariusze podejrzewali jednak, że 15-latka nie była jedyną ofiarą mężczyzny.

Śledczy wpadli na trop porywacza na Florydzie, gdy jednak mężczyzna został otoczony, popełnił samobójstwo. Wkrótce okazało się, że Richard Evonitz był odpowiedzialny za zamordowanie co najmniej trzech dziewczynek ze stanu Wirginia.

Dziś Kara Chamberlain ma 34-lata i sama została policjantką. Kobieta jest mamą dwójki dzieci, a niedawno stała się również gwiazdą TiK Toka, gdzie głośno mówi o tym, co ją spotkało, by pomóc innym ofiarom uporać się z traumą.

@kararobinsonchamberlain

19 years ##iamstrong ##survivors ##truecrim ##truecrimetiktok ##BeenThereDoneThat ##justkeepgoing

♬ Time of Our Lives - Pitbull & Ne-Yo

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: o2

Tagi: policja