Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Wielkie szczęście Jacka Kurskiego. Jego córeczka zaczyna mówić
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 26.07.2022 17:20

Wielkie szczęście Jacka Kurskiego. Jego córeczka zaczyna mówić

Jacek Kurski z rodziną
Jacek Kurnikowski, Mieszko Piętka/AKPA/BEZPŁATNE MATERIAŁY PRASOWE

Jacek Kurski i Joanna Kurska to szczęśliwe i młode małżeństwo, którego owocem jest półtoraroczna córeczka Anna Klara Teodora. Na roztkliwiającym wideo, jakie opublikowała żona prezesa TVP widać ucieszone dziecko niesfornie biegające po trawie i darzące dumną mamę słodkimi uśmiechami. Dumna mama podzieliła się przy okazji cudowną wiadomością - jej pociecha właśnie zaczęła mówić.

Joanna Kurska. Szczęśliwe małżeństwo z Jackiem Kurskim

Jacek i Joanna Kurscy poznali się w 2016 roku, gdy polityk objął władzę w zarządzie TVP. To właśnie w pracy poznał swoją nową wybrankę. Po dwóch latach znajomości para postanowiła wziąć ślub. Najpierw powiedzieli sakramentalne „tak” podczas skromnej uroczystości cywilnej, a po zabiegach świeżo upieczonego męża udało się wziąć także ślub kościelny.

Półtora roku temu zakochanym urodziła się córeczka, Anna Klara Teodora. Od tej pory dziecko jest najważniejszym spoiwem ich związku. Nie spuszczają córki z oka, a o niektórych przygodach opowiadają mediom.

Anna Kurska – matka polityka nie żyje

Córeczka Jacka Kurskiego dostała imię po jemu matce, która zmarła 6 lat temu. Anna Kurska była prawniczką, sędzią i politykiem. Pochodziła z terenów aktualnie znajdujących się na terenie Ukrainy (Podole). Oddany syn odwiedził rodzinne strony matki w Koszyłowce i spełnił jej ostatnie życzenie – postawił tam jej symboliczny grób. Matce prezesa TVP przed odejściem ze świata udało się jeszcze poznać przyszłą synową. Wybór imienia dla dziecka nie był zatem decyzją, która mogła poróżnić rodziców.

Joanna Kurska pokazała córkę

Idealną okazją do pokazania, jak rośnie pociecha Kurskich, były imieniny. Nieżyjąca babcia z pewnością towarzyszyłaby wnuczce we wspólnym świętowaniu. Wideo opublikowane na profilu Joanny Kurskiej ukazało jej córkę pląsającą po zielonym trawniku. Półtoraroczna dziewczynka była ubrana w jasną sukienkę i co chwilę obdarzała uśmiechem swoją rodzicielkę.

Nie brakowało życzeń dla bohaterki uroczego filmiku. Komentujący życzyli m.in. błogosławieństwa bożego, spełnienia wszystkich życzeń i wszelkiego dobra. Nie ulega wątpliwości, że mama i tata Anny Klary Teodory pękają z dumy. Czarująca kruszynka jest wielkim szczęściem dla Jacka Kurskiego.

Jacek Kurski córka
zrzut ekranu, Facebook, Joanna Kurska

Jacek Kurski. Kontrowersyjny prezes TVP trwa na stanowisku

Jacek Kurski od 6 lat stoi pracuje na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej. Chociaż w jego rządach były małe przerwy (wówczas stawał się na chwilę członkiem zarządu), to były one spowodowane jedynie przepychankami politycznymi. Prezes Kurski na czele TVP spotyka się jednocześnie z uznaniem i pogardą, czego powodem jest kontrowersyjna retoryka, jaką wprowadził do mainstreamowych kanałów TVP.

Jacek Kurski od kulki dekad jest zaangażowany w życie społeczne. Swoją służbę Polsce rozpoczął jako młody chłopak w podziemnych, antykomunistycznych wydawnictwach. Po zmianie ustroju dobrze odnalazł się w polityce. Zaangażował się w partii Jarosława Kaczyńskiego i z powodzeniem startował w wyborach do Sejmu RP i Parlamentu Europejskiego. W 2016 roku porzucił jednak mandat „wybrańca Narodu” i stanął na czele zarządu nadawcy publicznego.

Retoryka, o której wspomnieliśmy, doprowadziła do polaryzacji poglądów na temat jego twórczego podejścia do przedstawiania rzeczywistości. Oponenci wskazują na upolitycznienie telewizji, która powinna być apolityczna. Inni doceniają go za powodzenie organizacji rozmaitych widowisk związanych z muzyką i promowanie seriali opartych na historii Polski.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb Post