Rozrywka.Goniec.pl

TRICOLORS/East News; screen "Wiadomości" TVP, wydanie z dn. 29.01.2023 r.

Maciej Orłoś oburzony zachowaniem "Wiadomości" TVP wobec WOŚP. Grzmi o "rzetelności dziennikarskiej"

30 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Maciej Orłoś skomentował pokaz żenady TVP względem 31. finału WOŚP. Były prezenter "Teleexpressu" odniósł się do 13-sekundowej relacji na temat trwającej na całym świecie zbiórki pieniędzy na polskie szpitale. Nie zabrakło uszczypliwości i uderzenia w standardy pracy Telewizji Polskiej oraz samych "Wiadomości".

Maciej Orłoś nie wytrzymał i uderzył w TVP, poszło o WOŚP

Maciej Orłoś po niedzielnych "Wiadomościach" TVP w niewybredny sposób skomentował poziom dziennikarzy Telewizji Polskiej. Byłego prezentera "Teleexpressu" wyprowadził z równowagi materiał (a właściwie jego brak) o 31. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

13-sekundowe wspomnienie o zbieraniu pieniędzy na sprzęt dla polskich szpitali oburzyło wielu. Brak klasy "Wiadomości" TVP nie umknął również Maciejowi Orłosiowi.

- Trwa 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem gra dla małych i dużych. To zbiórka pieniędzy na sprzęt do diagnostyki zakażeń. Wszystko pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! - powiedziała Marta Kielczyk prowadząca niedzielne "Wiadomości" TVP .

Chociaż wyjątkowo "Wiadomości" TVP nie postanowiły obrazić Jurka Owsiaka, czy dzieci, młodzież i dorosłych zbierających pieniądze na walkę z sepsą, to lakoniczne wspomnienie o inicjatywie, o której mówi cały świat, sprawiło, że Maciej Orłoś opublikował w sieci wymowne nagranie.

- 13 sekund! To rekord! Tyle czasu "Wiadomości" poświeciły wczoraj na WOŚP - grzmiał oburzony Maciej Orłoś. Dziennikarz wydaje się odcinać grubą kreską od byłego pracodawcy . To był jednak początek gorzkich słów. TVP ma się czego wstydzić?

Maciej Orłoś drwi z rzetelności dziennikarskiej TVP

Pominięcie światowego fenomenu, jakim jest WOŚP przez główne wydanie wiadomości Telewizji Polskiej, nie jest zaskoczeniem. Niemniej krótka wzmianka w "Wiadomościach" TVP jest szeroko komentowana.

Maciej Orłoś należy do grupy, która jest oburzona brakiem profesjonalnego materiału, a tego w kontekście WOŚP nie brakuje. Ilość sprzętu zakupionego z pieniędzy zbieranych przez wolontariuszy jest porażająca.

- Prowadząca poinformowała, że trwa 31. Finał oraz jaki jest cel. Materiału filmowego nie było. To jest mistrzostwo świata w kategorii rzetelność dziennikarska! - napisał Maciej Orłoś na Instagramie.

Maciej Orłoś skomentował wypowiedź o WOŚP w
Maciej Orłoś skomentował wypowiedź o WOŚP w "Wiadomościach" TVP
Maciej Orłoś nie wytrzymał, poszło o WOŚP
Maciej Orłoś nie wytrzymał, poszło o WOŚP

Internauci podzielają stanowisko Macieja Orłosia. - TVP to tuba propagandowa PiS - czytamy w jednym z komentarzy pod krótkim nagraniem. - TVP jest aktualnie od czapy - dodał ktoś inny.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Agnieszka Woźniak-Starak przyznała, że nie wie, ile kosztują podstawowe produkty. "Oszczędzam dużo czasu"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ewa Drzyzga była w szoku. Przez inflację zrezygnowała z produktu, który często gości na polskich stołach
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz dostała wielką podwyżkę emerytury. Inne gwiazdy też się dorobiły
Czytaj więcej >

Gwiazdy

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Anna Dereszowska skrytykowana przez widzów
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Doda została okradziona. Gwiazda jest rozgoryczona, nie wie, co robić
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niewiarygodne, jak wyglądała Doda 15 lat temu. Zdjęcie robi furorę w internecie
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]