Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > 30 maja TVP wyemituje koncert poświęcony twórczości Krawczyka. Na scenie pojawi się jego hologram
Monika Majko
Monika Majko 04.06.2021 03:20

30 maja TVP wyemituje koncert poświęcony twórczości Krawczyka. Na scenie pojawi się jego hologram

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk odszedł 5 kwietnia 2021 roku w wieku 74 lat. By uhonorować zmarłą legendę, TVP przygotowało specjalne widowisko, które odbędzie się 30 maja na scenie w Opolu. Wśród artystów na scenie dzięki nowoczesnej technologii ma pojawić się również sam piosenkarz.

TVP będzie transmitować koncert poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi

Gdy Krzysztof Krawczyk poinformował fanów o swoim zakażeniu COVID-19, wielu bardzo się zaniepokoiło. Stan zdrowia piosenkarza wymagał hospitalizacji, jednak tuż przed tegorocznymi świętami wielkanocnymi wokalista wrócił do domu, a wielbiciele artysty odetchnęli z ulgą.

Niestety, ich radość nie trwała długo. W świąteczny poniedziałek 5 kwietnia 2021 roku Krzysztof Krawczyk źle się poczuł, a jego stan zdrowia nagle się pogorszył. Po południu media obiegły tragiczne informacje o śmierci artysty, a wielu Polaków pogrążyło się w żałobie wraz z bliskimi piosenkarza.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się 10 kwietnia 2021 roku, a piosenkarz spoczął na cmentarzu w Grotnikach niedaleko Łodzi. Od tego czasu jego grób tłumnie odwiedzają fani, którzy pragną pożegnać się z artystą. Niedługo po śmierci piosenkarza pojawiły się także apele o stworzenie festiwalu, poświęconego jego twórczości.

– Krzysztof Krawczyk jest bardzo ważnym artystą, warto zrobić jakiś koncert czy nawet festiwal poświęcony temu wielkiemu artyście. Świadczą o tym tłumy, które codziennie przyjeżdżają na cmentarz – mówił w rozmowie z „Faktem” Marek Sierocki.

TVP postanowiło uhonorować zmarłego piosenkarza i zaplanowało wielkie widowisko na jego cześć, które odbędzie się 30 maja 2021 roku na deskach opolskiego amfiteatru. Zaproszeni artyści wykonają najpopularniejsze przeboje  Krzysztofa Krawczyka w orkiestrowej aranżacji. Widzów czeka również wielka niespodzianka.

Na scenę w Opolu powróci sam Krzysztof Krawczyk, którego postać ma zostać wyświetlona w formie wirtualnego hologramu. Pomysł ten wzbudził mieszane uczucia wśród fanów gwiazdora, którzy nie tego spodziewali się po koncercie upamiętniającym jego twórczość.

Do udziału w widowisku zaproszono takie gwiazdy rodzimej sceny muzycznej, jak Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski, Rafał Brzozowski oraz Maryla Rodowicz.

Według portalu pudelek.pl, na koncercie w Opolu ma pojawić się również publiczność. Redakcja powołała się na swojego informatora, jednak Telewizja Polska do tej pory nie potwierdziła tych doniesień.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Fakt

Tagi: TVP