Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zapłakany książę Harry mógł liczyć na pomoc Meghan Markle. Wzruszające sceny na uroczystości poświęconej Elżbiecie II
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 15.09.2022 07:54

Zapłakany książę Harry mógł liczyć na pomoc Meghan Markle. Wzruszające sceny na uroczystości poświęconej Elżbiecie II

książę harry elżbieta II
CHRISTOPHER FURLONG/AFP/East News

Książę Harry nie mógł powstrzymać łez podczas uroczystości złożenia trumny królowej w pałacu westminsterskim. Pocieszyła go jego małżonka, Meghan Markle. Harry jako jedna z dwóch osób z otoczenia królowej nie nosił żołnierskiego munduru - wszystko przez żonę?

Wnukowie Elżbiety bardzo przeżyli jej odejście. Byli silnie związani z babcią, choć miejscami ich relacja mogła przypominać sinusoidę, szczególnie biorąc pod uwagę to, w jaki sposób królowa odnosiła się do ich żon.

Zapłakany książę Harry mógł liczyć na pomoc Meghan Markle

W środę zorganizowano obchody mające na celu uczczenie królowej w jej ostatniej drodze - już 19 września zostanie ona pochowana obok swoich przodków, a spocznie przy niej również książę Filip, który oczekiwał na połączenie z małżonką.

Książę Harry i książę Andrzej jako jedyni nie mieli na sobie wojskowych mundurów, które przez służbę wojskową przynależą wszystkim męskim członkom rodziny królewskiej. O ile u Andrzeja kwestia mundurowa związana jest z jego przewinami i podejrzeniami o pedofilię oraz gwałty, o tyle przy Harrym jest to kara za "odcięcie się" od rodziny za sprawą Meghan Markle. Małżeństwo samo zrzekło się wszystkich zaszczytów kilka lat temu.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie emocje Harry'ego względem babci uleciały. Przez lata był chronionym wnuczkiem i niesfornym oczkiem w głowie Elżbiety. Po ślubie z Meghan doszło między nimi do konfliktu, który nigdy już się nie rozwiązał.

Książę Harry uronił kilka łez podczas uroczystości. Zapewne docierało do niego to, że już nigdy nie będzie mógł porozmawiać z babcią, a ona nigdy nie zrozumie tego, jak funkcjonuje jego małżeństwo i nigdy nie zaakceptuje Meghan Markle.

Żona syna obecnego króla postanowiła spróbować go pocieszyć, gdy było to już możliwe. Kiedy wszyscy wychodzili z uroczystości, chwyciła go za rękę, by móc go wesprzeć tak, jak potrafiła.

Zdaje się, że pomogło to księciu, który w ostatnich dniach nie miał najłatwiej. Meghan Markle jest w ciągłym konflikcie z jego rodziną, a Harry stara się łagodzić te spory.

książę harry meghan markle
PHIL NOBLE/AFP/East News

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl