Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Włodzimierz Matuszak szczerze o tym, dlaczego nie występuje w TVP. Padły bardzo mocne słowa
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 09.02.2023 09:24

Włodzimierz Matuszak szczerze o tym, dlaczego nie występuje w TVP. Padły bardzo mocne słowa

Włodzimierz Matuszak
KAPiF

Włodzimierz Matuszak, znany widzom TVP z roli w serialu "Plebania", już od dawna nie występuje w państwowej telewizji. W rozmowie z Plejadą wyjawił, że już nawet nie ogląda programów swojego byłego pracodawcy.

Włodzimierz Matuszak szczerze o TVP

Włodzimierz Matuszak w pamięci widzów zapisał się przede wszystkim z roli proboszcza z cieszącego się niegdyś ogromną popularnością serialu "Plebania". Produkcja została anulowana w 2012 r.

Dziś aktor nie ma zbyt dobrego zdania o TVP. W jego przekonaniu, stacja bardzo się upolityczniła. W rozmowie z Plejadą wyraźnie zasugerował, że medium nie zatrudnia osób, które otwarcie krytykują obecną władzę.

- Proszę zauważyć, że wszyscy aktorzy i muzycy, którzy postępują podobnie jak ja, zniknęli z Telewizji Polskiej. Trumfy święcą w niej za to ci, którzy albo popierają PiS, albo mówią, że uczciwie wykonują swój zawód i polityka ich nie dotyczy - powiedział Włodzimierz Matuszak.

Matuszak nie chce powrócić do TVP w obecnym kształcie

Aktor nie ma nadziei na to, że TVP zmieni się w czasie urzędowania Prawa i Sprawiedliwości. Otwarcie przyznał, że nawet gdyby otrzymał od medium propozycję współpracy, bez wątpienia by ją odrzucił.

- To już nie jest publiczna, misyjna telewizja, tylko tuba partyjna. W obecnym kształcie nie chcę mieć z nią nic wspólnego. Dawno temu już przestałem ją oglądać - zdradził Włodzimierz Matuszak.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: plejada.pl