Rozrywka.Goniec.pl

(fot. Pat Pilon, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons)

William i Kate jakich nie znacie. 10 faktów z życia książąt Walii, o których mogliście nie wiedzieć

20 Października 2022

Autor tekstu:

Karolina Kruszewska

William i Kate są bez wątpienia ulubionymi członkami rodziny królewskiej. To oni wprowadzili powiew świeżości do skostniałej monarchii. Są perfekcyjnym łącznikiem między ludem a pałacem. Jednak, jak to w rodzinie królewskiej bywa są fakty, które nie są powszechnie znane. Oto William i Kate, jakich nie znacie i ciekawostki z ich życia.

1. William i Kate - historia poznania

Odkąd związek księcia ujrzał światło dzienne mówi się, że William i Kate poznali się w 2003 roku na studiach. Syn Diany pierwszy raz zobaczył pannę Middleton na charytatywnym pokazie mody, gdzie ta prezentowała przezroczystą sukienkę. Książę wówczas miał od razu pomyśleć, że to jest TA kobieta.

Ostatnio jednak wyszły na jaw inne fakty. Ekspertka do spraw brytyjskiej rodziny królewskiej Katie Nicholl, która w 2021 roku wydała książkę "Kate: The Future Queen" ("Kate: przyszła królowa") ujawniła w niej, że William i Kate mieli po dziewięć lat, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Miało to mieć miejsce w szkole St Andrew's Prep, do której chodziła przyszła księżna. Mianowicie odbywał się tam mecz hokeja z przedstawicielami szkoły Ludgrove School, do której chodził książę. "Chociaż nie była szczególnie zainteresowana chłopcami, przyjazd jednego z nich przykuł jej uwagę. William, podobnie jak Kate, uwielbiał sport. Był jednym z najlepszych hokeistów i rugbystów" - czytamy w "Kate: The Future Queen".

Być może William i Kate rzeczywiście spotkali się wtedy po raz pierwszy, jednak historia z mocniejszym biciem serca wydaje się mocno przesadzona.

2. William i Kate - rozstania i powroty

Oficjalnie mówi się o dwóch przerwach w związku Williama i Kate - w 2005 i 2007 roku. Choć różne źródła podają inną ich przyczynę, to zdecydowanie drugie rozstanie wydawało się poważniejsze. Jedni mówią, że książę chciał dać wówczas ukochanej przestrzeń i czas do namysłu, czy na pewno chce wejść do rodziny królewskiej ze wszystkimi jej przywilejami, ale i obowiązkami oraz ograniczeniami. Inni natomiast twierdzą, że William zerwał z Kate, bo nie był jeszcze gotowy na małżeństwo, a do rozstania namawiał go książę Karol, który nie chciał, aby syn pospiesznie się ożenił tak, jak zrobił to on sam z księżną Dianą.

3. William i Kate byli współlokatorami

Na drugim roku studiów William i Kate dzielili apartament z dwójką innych przyjaciół. Książę w wywiadzie dla BBC w 2010 roku przyznał, że wówczas ich związek stał się oficjalny.

4. Wiliam i Kate - imiona dzieci

Imiona każdego z trojga dzieci Williama i Kate mają znaczenie historyczne. Książę George Alexander Louis otrzymał imię po prapradziadku Albercie, który podczas swoich rządów nosił imię George VI oraz po praprapradziadku Geroge'u V. Jego drugie imię - Alexander to najprawdopodobniej ukłon w stronę królowej Elżbiety, której drugie imię to Alexandra. Louis jest natomiast częstym imieniem nadawany w rodzinie królewskiej (książę William je ma).

Charlotte Elizabeth Diana jest niemal oczywistą kombinacją imienia króla Karola (Charles). Elizabeth to nie tylko imię po prababci, lecz także drugie imię Kate. Diana jest po babci, co naturalne.

Louis Arthur Charles - Louis tak jak pisaliśmy wcześniej jest popularnym imieniem w rodzinie królewskiej, Arthur to ukłon w stronę historycznego króla Arthura, a Charles oczywiście po dziadku.

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Magdalena Narożna zaskoczyła na Instagramie. Gwiazda pokazała się w samej bieliźnie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Mikołaj Roznerski pokazał zdjęcie z synem. Fotografia robi furorę, fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Była żona Kamila Durczoka pokazała zdjęcie ze zmarłym mężem. Był na nim ktoś jeszcze
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Elżbieta Zapendowska uderzyła w festiwalu w Opolu. Padły mocne słowa. "Obciach"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Smutne wieści dla fanów Maryli Rodowicz. W ostatniej chwili odwołała koncert. Co się stało?
Czytaj więcej >

Gwiazdy

90-letnia mama Katarzyny Dowbor miała niedawno wypadek. Wiadomo jak się czuje
Czytaj więcej >
Karolina Kruszewska

Szefowa działu "Rozrywka". Od 2010 roku jestem związana z Internetem. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w jednym z największych serwisów telewizyjnych i rozrywkowych, dzięki czemu doskonale znam świat mediów i show-biznesu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gwiazdy

Gwiazdy

Paulina Antoniak

58-letnia modelka w bikini. "Zdesperowana babcia". Jej odpowiedź jest hitem
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Paulina Antoniak

Natalia Szroeder zaśpiewała hit Kory. Widzowie nie zostawili na niej suchej nitki
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Elżbieta Włodarska

Żona Emiliana Kamińskiego ma ogromne problemy. Rozpaczliwie apeluje o pomoc
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Elżbieta Włodarska

Dagmara Kaźmierska nie wytrzymała po pytaniu o byłego męża. Padły niecenzuralne słowa
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Michał Szpak był jak prawdziwa gwiazdą koncertu w Gdańsku. W pewnym momencie odpalił race
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Doda zaskoczyła na koncercie w Gdańsku. Chodzi o dobór repertuaru
Czytaj więcej >