Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Wanda Wieszczycka-Nowisz nie żyje. Znamy datę pogrzebu aktorki znanej z "M jak Miłość"
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 17.10.2022 12:13

Wanda Wieszczycka-Nowisz nie żyje. Znamy datę pogrzebu aktorki znanej z "M jak Miłość"

nie żyje świeczka Iberion 3
Goniec.pl

Wanda Wieszczycka-Nowisz nie żyje. Aktorka w chwili śmierci miała 79 lat, a przyczyna zgonu pozostaje nieznana. Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb gwiazdy "M jak Miłość". Mamy konkretną datę.

Wanda Wieszczycka-Nowisz nie żyje

Nie żyje aktorka Wanda Wieszczycka-Nowisz. Gwiazda przez lata grała przede wszystkim na deskach teatrów, ale gościnnie pojawiała się w "M jak Miłość". Prywatnie była żoną aktora Pawła Nowisza, również niedawno zmarłego, znanego widzom "Barw szczęścia".

- Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Śp. Wandy Wieszczyckiej-Nowisz, aktorki naszego Teatru w latach 1970-77. Na scenie Teatru im. Juliusza Osterwy stworzyła szereg niezapomnianych kreacji, które na trwałe zapisały się w jego historii - pisali przedstawiciele lubelskiego teatru im. Juliusza Osterwy.

Jej role teatralne zachwycało nie tylko lubelskich widzów. Wcieliła się m.in. w Balladynę, Barbarę Radziwiłłównę czy Desdemonę. W ostatnim czasie bywała również na srebrnych ekranach, prezentując się przede wszystkim w rolach gościnnych i dalszoplanowych.

Wanda Wieszczycka-Nowisz - pogrzeb

Pogrzeb Wandy Wieszczyckiej-Nowisz odbędzie się 20 października. Gwiazda "M jak Miłość" spocznie u boku swojego męża na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 13:20 w Kościele św. Wincentego w Warszawie.

Rodzinna kwatera Nowiszów zyska nowe nazwisko, a grób ponownie, podobnie jak w zeszłym roku, gdy zmarł Paweł Nowisz, zaleje się kwiatami i zniczami.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: