Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Murem za polskim mundurem w TVP. Anna Popek dziękowała ze sceny służbom mundurowym. "Stoimy na straży waszego dobrego imienia"
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak 23.09.2023 11:16

Murem za polskim mundurem w TVP. Anna Popek dziękowała ze sceny służbom mundurowym. "Stoimy na straży waszego dobrego imienia"

Anna Popek
screen "Murem za polskim mundurem", TVP

W ostatnim czasie jednym z najgłośniejszych tematów w polskich mediach są reakcje rządzących na film “Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland. Produkcja tak bardzo oburzyła władzę, że pod adresem jego twórczyni padły najgorsze oskarżenia, w tym o “nienawiść do ojczyzny” i “zamach na polski mundur”. Tymczasem w TVP błyskawicznie zorganizowano koncert “Murem za polskim mundurem”, gdzie Anna Popek ze sceny wygłosiła podziękowania dla służb mundurowych.

Rządzący robią, co mogą, żeby zniechęcić polskich widzów do najnowszego filmu Agnieszki Holland

Najnowszy film Agnieszki Holland zdobył uznanie m.in. na Festiwalu w Wenecji, jednak wśród polskiej władzy wywołał liczne głosy oburzenia. Rządzący dwoją się i troją, aby zniechęcić polskich widzów do wybrania się do kin. 

W tym celu organizują nawet specjalne konferencje i przygotowują mowy pełne oskarżeń i słów obrażających jego twórców – najbardziej obrywa się oczywiście Agnieszce Holland. Widać, że lęk przedstawicieli władzy przed powstałym obrazem jest ogromny, a im bardziej przybiera na sile, tym bardziej absurdalne i pełne desperacji są ich działania. 

[TYLKO U NAS] Fatalne informacje dla TVP. Polacy zadecydowali, na Woronicza nie będą zadowoleni

W TVP zorganizowano koncert "Murem za polskim mundurem"

Ostatnio w telewizji publicznej naprędce zorganizowano koncert “Murem za polskim mundurem”, gdzie podczas przemówień padło wiele podziękowań i gratulacji w kierunku służb mundurowych. Wydarzenie zapowiadano jako “gest solidarności z polskimi służbami, które strzegą bezpieczeństwa granicy naszego kraju”. 

Impreza odbyła się w Mielniku, a ze sceny wybrzmiały pieśni patriotyczne. Wszystko to poprowadziła jedna z czołowych postaci w TVP, Anna Popek. Prezenterka co rusz podkreślała zasługi polskich służb mundurowych, co wyrażała w kwiecistych słowach uznania w kierunku ich działań.  

Anna Popek dziękowała ze sceny polskim służbom mundurowym

Dziennikarka TVP mówiła o dumie z mundurowych, chwaliła ich dokonania i zasługi, raz po raz dziękowała za zapewnianie bezpieczeństwa na granicy. - Tuż obok nas płynie Bug, zaś kilka kilometrów za nim jest już granica z Białorusią. To właśnie tam Wojsko Polskie, Straż Graniczna, polskie służby strzegą naszego bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni, że mamy takich obrońców, jesteśmy dumni, że mamy was. Tym koncertem pokazujemy, że jesteśmy z wami solidarni, bo nam też zależy na bezpieczeństwie naszej ojczyzny. (...) Wy stoicie na straży naszych granic, a my stoimy na straży waszego dobrego imienia - dziękowała mundurowym Popek. 

Nie wszyscy jednak chcieli wziąć udział w wydarzeniu zorganizowanym przez TVP. Mówi się, że miała wystąpić na nim m.in. Halina Mlynkova, ale postanowiła się od niego odciąć. Podobno wolała w tym czasie pójść do kina. 

Tagi: Anna Popek TVP