Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Halina Mlynkova wymownie odcięła się od TVP. "Dzisiejszy wieczór spędzę w kinie"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 22.09.2023 14:20

Halina Mlynkova wymownie odcięła się od TVP. "Dzisiejszy wieczór spędzę w kinie"

Halina Mlynkova
AKPA

Halina Mlynkova nie wystąpi na koncercie Murem za polskim mundurem organizowanym przez TVP. Piosenkarka wydała w tej sprawie wymowne oświadczenie, a internauci błyskawicznie doszukali się w nim drugiego dna. Co według fanów zasugerowała Halina Mlynkova?

Halina Mlynkova odcina się od TVP?

Halina Mlynkova miała zaśpiewać na koncercie Murem za polskim mundurem, który piątkowego wieczoru (22 września 2023 roku) odbędzie się w Mielniku nad Bugiem. Na scenie w rytm żołnierskich i ojczyźnianych przyśpiewek pojawią się takie gwiazdy jak Łukasz Drapała, Natalia Krakowiak, czy Antek Smykiewicz, a nie zabraknie z pewnością także żołnierza-rapera.

W widowisko miała wziąć udział także Haina Mlynkova, która regularnie występuje w TVP, a na festiwalu w Opolu wraz z zespołem Tulia doczekała się głównej nagrody. Artystka niemal w ostatniej chwili wydała jednak oświadczenie, w którym w wymowny sposób poinformowała o zmianie planów. 

Poseł PO Borys Budka zaatakowany w Galerii Katowickiej

Wymowne oświadczenie Haliny Mlynkovej

- Pojawiła się informacja, że wystąpię dziś w koncercie MUREM ZA MUNDUREM mającym na celu wsparcie Straży Granicznej. Nie biorę udziału w tym koncercie, a dzisiejszy wieczór mam zamiar spędzić w kinie - orzekła Halina Mlynkova. Obserwujący od razu doszukali się w tej wypowiedzi podwójnego znaczenia.

Internauci są przekonani, że Halina Mlynkova zasugerowała, że zamierza obejrzeć kontrowersyjny według prawicowych mediów film pt. "Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland. Dlaczego obraz nagrodzony długimi oklaskami i wyróżnieniem na festiwalu w Wenecji wzbudza w Polsce tak skrajne emocje?

Halina Mlynkova chciała obejrzeć "Zieloną granicę" Agnieszki Haolland?

Seanse "Zielonej granicy" Agnieszki Holland w kinach studyjnych zgodnie z informacjami MSWiA będą poprzedzone rządowymi spotami "przypominającymi" widzom kontekst tego filmowego dzieła. Wiceminister Błażej Poboży dodał, że w "Zielonej granicy" powtarzane są krzywdzące hasła o "szkalowaniu polskiego munduru i państwa". Podczas przedpremierowego pokazu filmu w krakowskim Kinie pod Baranami przed budynkiem odbył się protest lokalnego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej. 

Wśród oponentów nowego filmu Agnieszki Holland wypowiedział się, a raczej wyrapował także żołnierz podczas jednego z koncertów na antenie TVP. W jasny sposób i prawdopodobnie w imieniu dużej części społeczności wojskowej dał do zrozumienia, co myśli o cenionym za granicą dziele polskiej reżyserki. Jak sądzicie, czy Halina Młynkova opowiedziała się po stronie sztuki, czy jej słowa to zwykły zbieg okoliczności?

Źródło: Film WP

Tagi: TVP koncert