Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Majka Jeżowska wygłosiła ważny apel do Polek. Padły mocne słowa
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak 23.09.2023 15:18

Majka Jeżowska wygłosiła ważny apel do Polek. Padły mocne słowa

Majka Jeżowska
Instagram @majka_jezowska_

Majka Jeżowska postanowiła ostatnio zwrócić się z ważnym apelem skierowanym do kobiet. Nagrała materiał adresowany do Polek w sprawie wyborów parlamentarnych. W nagraniu nie zabrakło ostrych słów, których nie sposób odebrać jako uderzenie w prawicę. Co takiego powiedziała gwiazda? 

Majka Jeżowska nie boi się zabierać głosu w ważnych społecznie sprawach

Majka Jeżowska zasłynęła przede wszystkim jako wokalistka tworząca utwory dla młodzieży. Jej najgłośniejsze przeboje większość z nas przynajmniej kojarzy. Piosenkarka słynie również z tego, że aktywnie i odważnie zabiera głos w sprawach społecznych i politycznych. 

Często opowiada się po stronie tych najbardziej dyskryminowanych przez obecną władzę i wiadomo, że jest jedną z ważniejszych sojuszniczek społeczności LGBT+. W niedawnej rozmowie z Repliką zarzuciła rządzącym cynizm i hipokryzję. Czemu trudno się dziwić. 

Skandal z udziałem księży. Biskup napisał list: "My, kapłani czujemy się zbici"

Piosenkarka jest sojuszniczką społeczności dyskryminowanych przez obecną władzę

Majka Jeżowska podkreśliła, że nie rozumie szerzenia nienawiści i nagonki na osoby LGBT+ prowadzonej przez polityków partii rządzącej. Otwarcie wyznała, że widzi, jaki cel ma w tym obecna władza. 

- Myślę, że w ich otoczeniu jest bardzo dużo osób LGBT+ i że oni o tym dobrze wiedzą, a mimo to wykorzystują nienawiść jako działo w politycznej wojnie. Nie interesuje mnie polityka, brzydzę się nią, co nie znaczy, że nie wiem, co się w kraju dzieje. Nie chcę jednak faszerować się dołującymi newsami, katastroficzną wizją świata, hejtem… Wolę pograć w kulki – powiedziała. 

Majka Jeżowska zwróciła się z ważnym apelem do kobiet

W ostatnim nagraniu artystka zaapelowała do kobiet, aby poszły na wybory 15 października i ostrzegła przed dalszymi rządami PIS. - Martwię się. Martwię o was, dziewczyny i kobiety, które nie chcą głosować w wyborach. Czy chcecie wyjść za mąż za faceta, który was kocha i szanuje, czy za takiego, który uważa, że jesteście częścią jego dobytku gospodarstwa domowego? – zaczęła. Dziewczyny, czy chcecie się czuć bezpiecznie, rodząc dzieci? Czy lękać się o swoje i ich zdrowie? Kobiety, dziewczyny, idźcie na wybory, jesteście ważne. A twój głos ma wielkie znaczenie. Na wybory marsz! - zaapelowała. 

Majka Jeżowska w swoim apelu nawiązała do wypowiedzi jednego z uczestników spotkania założycielskiego Fundacji Patriarchat, który wypowiedział bulwersujące słowa o tym, że “traktowanie kobiet jako części dobytku jest zdrowym układem”. W spotkaniu wzięli udział m.in. członkowie Konfederacji w tym Janusz Korwin-Mikke.