Rozrywka.Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

Krzysztof Krawczyk zmarł rok temu. Trwa prawdziwa batalia o spadek, w grę wchodzą miliony

8 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Od tamtej pory jego bliscy nie mogą dojść do porozumienia w kwestii majątku artysty. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie i może to być długa, trudna batalia.

Krzysztof Krawczyk tuż przed śmiercią zmienił testament

Wciąż toczy się spór o majątek po śmierci Krzysztofa Krawczyka (†74 l.). Ani Ewa Krawczyk (62 l.), wdowa po piosenkarzu, ani jego jedyny syn Krzysztof Igor Krawczyk (49 l.) nie mogą się porozumieć. Obie strony powołują swoich świadków, których zeznania mają być kluczowe w kwestii ostatniego testamentu artysty.

Od śmierci Krawczyka minął już ponad rok i oficjalnie jedyną spadkobierczynią majątku po piosenkarzu pozostaje jego żona, Ewa Krawczyk. Taką decyzję artysta podjął w ostatnim testamencie. Syn gwiazdora postanowił go jednak podważyć, twierdząc, że 10 lat wcześniej istniał inny testament, w którym ojciec zapisał mu znacznie więcej niż tylko zachowek w wysokości jednej trzeciej majątku.

W Sądzie Rejonowym w Zgierzu odbędzie się rozprawa dotycząca spadku po Krzysztofie Krawczyku. Sąd ponownie zbada ostatni testament i określi jego ważność, a także przesłucha nowych świadków powołanych przez strony konfliktu.

Na liście znajdują się, m.in. Bożena i Marian Lichtmanowie, Krzysztof Cwynar i jego manager Zbigniew Rabiński. Kluczowym świadkiem może być także zaufany kierowca i osobisty asystent Krzysztofa Krawczyka, Robert Urbańczyk, który przez ostatnie 20 lat pracował z artystą.

Krzysztof Krawczyk tuż przed śmiercią zmienił testament

Sąd będzie musiał zbadać szczegółowo, w jakich okolicznościach Krzysztof Krawczyk zmienił swój testament i w jakim był stanie podczas spisywania dokumentu. Ze szpitali, w których leczył się artysta, napływają kolejne dokumenty o jego stanie zdrowia.

Po tym, jak Ewa Krawczyk stwierdziła w książce o mężu, że od 20 lat cierpiał na alzheimera i parkinsona, sąd musi sprawdzić, czy artysta był w pełni władz umysłowych, podpisując ostatni testament. Na wniosek Krzysztofa Krawczyka Juniora powołano również biegłego psychiatrę, który przeanalizuje dokumenty.

Majątek pozostawiony przez artystę szacuje się na ok. 3 mln zł.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Msza w intencji walczącej o życie Marty Kubackiej. Z ambony padły poruszające słowa
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ogromny sukces Roksany Węgiel, przekazała świetne wieści. Posypały się gratulacje
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek dodała zdjęcie z ambasady i się zaczęło. "Co za szmaty masz na sobie?"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

"Dzień dobry TVN". Paulina Krupińska i Damian Michałowski wyprowadzeni z równowagi
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Śmierć Ireny Jarockiej pogrążyła w żalu miliony Polaków. Jej mąż do dziś nie pogodził się ze stratą
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poruszające, jak wyglądał pierwszy taniec Dawida Kubackiego i jego żony. Nagranie chwyta za serce
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]