Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Janusz Weiss nie żyje. Legendarny radiowiec zmarł w wieku 74 lat
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 11.03.2023 15:31

Janusz Weiss nie żyje. Legendarny radiowiec zmarł w wieku 74 lat

Janusz Weiss
Kapif

Nie żyje Janusz Weiss. Był jednym z założycieli Radio ZET, w którym prowadził popularną audycję "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie". Dziennikarz zmarł w wieku 74 lat. O przyczynach zgonu poinformował w mediach pogrążony w smutku syn.

Nie żyje Janusz Weiss

Janusz Weiss zmarł w piątek 10 marca 2023 roku. Jak poinformował syn dziennikarza, zmarł wskutek problemów zdrowotnych. - Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weisss - czytamy w specjalnym nekrologu. Na profilu Radio Zet, które swój ogólnopolski sukces zawdzięcza m.in. Januszowi Weissowi, również zamieszczono specjalny post, w którym doceniono działalność swojego byłego pracownika, który zasiadał przed mikrofonem od samego początku istnienia radiostacji. 

"Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor odmówiła remontu. Chwilę później zaskoczyła wszystkich

Janusz Weiss nie żyje. Był współtworcą Radia Zet

Janusz Weiss jest rodowitym warszawiakiem. Przyszedł na świat 31 maja 1948 roku.  Jako absolwent stołecznego liceum im. Gottwalda już od nastoletnich lat wykazywał żywe zainteresowanie mediami. Był nie tylko dziennikarzem i prezenterem radiowym i telewizyjnym, ale także artystą kabaretowym. 

W 1990 roku miał przed sobą jedno z największych życiowych wyzwań. Był jednym z twórców Radio Zet, a jego zadaniem było m.in. skompletowanie dobranej obsady do pracy. To dzięki niemu odkryte zostały takie talenty jak Wojciech Jagielski, Marzena Chełminiak czy Szymon Majewski. Janusz Weiss stał za sukcesem wielu innych radiowców. Cieszył się dobrą opinią w zawodowym środowisku. 

Janusz Weiss nie żyje. Jego audycje słyszeli wszyscy

Janusz Weiss nie tylko dobierał skład Radio Zet, ale sam również gościł w studiu. Jedna z jego autorskich audycji zapisała się na stałe w historii Radio Zet. Mowa oczywiście o "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie", za którą w 2010 roku Janusz Weiss otrzymał prestiżową nagrodę na plebiscycie MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie w kategorii ReformaTOR. To laur, na który mogą liczyć tylko ci dziennikarze, dzięki którym (według oceniających) radiowa rzeczywistość zmieniła się z dobrym skutkiem. 

Janusz Weiss był także gospodarzem programu "Wszystkie pytania świata" Audycja cieszyła się dużą popularnością, a poruszane w niej tematy wzbudzały spore emocje słuchaczy. 

Janusz Weiss. Fot. Kapif.jpg

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL

Źródło: Radio Zet