Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Chora 4 latka mieszkała w ruderze. Romanowska zalała się łzami
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 06.03.2024 22:25

Chora 4 latka mieszkała w ruderze. Romanowska zalała się łzami

Nasz nowy dom
Fot. Facebook @Nasz nowy dom

W pierwszym odcinku nowego sezonu "Nasz nowy dom" Elżbieta Romanowska odwiedziła chorą na raka 4-latkę. Gdy zobaczyła, w jakich warunkach mieszka, pełna emocji i poczucia niesprawiedliwości momentalnie przeszła do działania. Tym razem wraz z ekipą show Polsatu nie ograniczyła się do jednego budynku. Jaką niespodziankę sprawiła swojej podopiecznej?

Wielkie emocje w 1. odcinku nowego sezonu "Nasz nowy dom"

Polsat podjął decyzję, by "Nasz nowy dom" w wiosennej ramówce był emitowany aż dwa razy w tygodniu. To oznacza, że fani formatu muszą nastawić się na podwójną dawkę emocji. Tym razem nie od początku był one radosne, a smutek udzielił się także Elżbiecie Romanowskiej.

Prowadząca zawitała bowiem do wsi Broncin nieopodal Kozienic, w której wraz z rodziną mieszka 4-letnia Kinga. Dziewczynka od ponad roku boryka się ze złośliwym rakiem. 

Zawalił nam się cały świat - mówił jej tata, relacjonując całą historię zdiagnozowania choroby.

Pierwszymi jej objawiamy były bóle brzucha i wymioty. Córka pana Jarosława trafiła do szpitala, gdzie lekarze wykonali szereg najpotrzebniejszych badań.

Na nerce odkryli guza, który pękł, zaczęła krwawić. Okazało się, że były przerzuty na płuca. […] Operacja trwała wiele godzin, następnie długie tygodnie w szpitalu. Za nami cykl chemioterapii plus radioterapia - opowiedział przed kamerami.

Niebywałe, w jakich warunkach mieszkała ta doświadczona przez los rodzina.

Tak naprawdę wygląda praca w "Nasz nowy dom". Zdumiewające słowa

"Nasz nowy dom". Ciężko chora dziewczynka mieszkała w lichej drewnianej chatce

Bohaterzy "Nasz nowy dom" zamieszkiwali starą drewnianą chatkę, w której trudno było szukać luksusów, jakie  dla wielu Polaków są normą. Elżbieta Romanowska od razu wiedziała, jak temu zaradzić. Całą rodzinę wysłała na krótkie wakacje, a z pomocą ekipy wzięła się do intensywnej pracy. 

Budowlańcy działający pod szyldem hitu Polsatu zdecydowali, że zburzą niektóre ściany budynku, a także zerwą zniszczony dach. Lokal w mgnieniu oka został odmieniony i przywrócono mu należytą funkcjonalność. Gospodyni nie zapomniała jednak o miejscu, w którym z racji choroby mała Kinga spędza równie dużo czasu, jak w domu. Co dla niej przygotowała?

Nasz nowy dom
Nasz nowy dom. Fot. Polsat
Nasz nowy dom
Nasz nowy dom. Fot. Polsat
Nasz nowy dom
Nasz nowy dom. Fot. Polsat
Nasz nowy dom
Nasz nowy dom. Fot. Polsat

"Nasz nowy dom". Tak zmienił się dom 4-letniej Kingi

Elżbieta Romanowska ze współpracownikami w "Nasz nowy dom" uknuła plan, dzięki któremu za pieniądze Polsatu wyremontowany został nie tylko dom borykających się z problemami rodziców Kingi, ale także szpitalna sala zabawowa, w której 4-latkka spędza wolny czas w trakcie hospitalizacji.

W szpitalu w Kozienicach dzięki tym działaniom wszyscy pacjenci przebywający pod opieką lekarzy oddziału pediatrycznego mogli na tym skorzystać. Elżbieta Romanowska oprócz placówki wraz z kamerami udała się także do lokalnego domu kultury. Tam również - specjalnie dla milusińskich - zorganizowała kinder party, które swoimi piosenkami uświetnił popularny piosenkarz Danzel.

Nasz nowy dom
Nasz nowy dom. Fot. Polsat
Nasz nowy dom
Nasz nowy dom. Fot. Polsat