Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zdobył serca widzów rolą Maćka z "Klanu". Tak dziś wygląda Piotr Swend
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 17.09.2023 12:17

Zdobył serca widzów rolą Maćka z "Klanu". Tak dziś wygląda Piotr Swend

Piotr Swend
KAPiF

Piotr Swend przez lata wcielał się w rolę Maćka Lubicza w uwielbianym przez widzów serialu Klan. Aktor zmienił się nie do poznania od czasów nagrywania produkcji. Co dziś robi?

Serial "Klan" podbił serca widzów

Serial “Klan” zadebiutował na antenie 22 września 1997 roku i szybko zyskał ogromną sympatię publiczności. W telenoweli mogliśmy oglądać plejadę gwiazd, w tym między innymi Izabelę Trojanowską, Kaję Paschalską, Agnieszkę Kaczorowską czy Piotra Cyrwusa.

Jedną z najlepiej zapamiętanych postaci w serialu był niewątpliwie syn Grażyny i Ryszarda Lubiczów - Maciek, w którego wcielił się Piotr Swend. Zobaczcie, jak dziś wygląda i co robi.

Krzysztof Jackowski miał niepokojącą wizję. Ostrzega Polaków przed tym, co ma nastąpić

Tak zmienił się Piotr Swend

Piotr Swend urodził się z zespołem Downa -  zespołem wad wrodzonych, który wywołany jest nieprawidłowością w liczbie chromosomów. Choroba nie przeszkadzała mu jednak w wykreowaniu postaci, która na stałe zapisała się w pamięci widzów.

Choć Piotr Swend nie posiada wykształcenia aktorskiego, chętnie pojawia się nie tylko na ekranie, ale również na deskach teatru. Widzowie mieli okazję oglądać go między innymi w spektaklu “10 pięter” Cezarego Harasimowicza (reż. Witold Adamek).

Jak dziś wygląda Piotr Swend?

Serialowy Maciek z “Klanu” od 2005 roku występuje na deskach stołecznego Teatru 21, założonego przez Justynę Sobczyk. Instytucja zrzesza osoby chorujące na zespół Downa. Aktorstwo to jednak nie jedyna pasja gwiazdora. Według doniesień Plotka, interesuje się on również grą na pianinie, malarstwem i fotografią.

Piotr Swend niewiele zmienił się od czasów gry w serialu. Jego zdjęcia można zobaczyć między innymi na profilu Teatru 21 na Instagramie. Zobaczcie, jak dziś wygląda.

Tagi: Klan