Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Kim jest Maja Krzyżewska? Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2023 szykuje się do występu
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 20.11.2023 14:31

Kim jest Maja Krzyżewska? Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2023 szykuje się do występu

Maja Krzyżewska
Kim jest Maja Krzyżewska? Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2023. Fot. Wojciech Olkusnik/East News / Instagram @junioreurovisionofficial

Eurowizja Junior 2023 zbliża się wielkimi krokami, finał odbędzie się już za kilka dni.. Polskę reprezentować będzie Maja Krzyżewska. Kim jest 13-latka, która wystąpi na scenie w biało-czerwonych barwach i czy ma szansę na powtórzenie sukcesu swoich poprzedniczek?

Eurowizja Junior 2023. Kim jest Maja Krzyżewska?

Maja Krzyżewska to uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej w Jeleniewie nieopodal Suwałk. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 4 lat gdy poznała tajniki gry na fortepianie. Jest zapaloną tancerką i akrobatką, lubi także inne aktywności dodające adrenaliny. Takiej z pewnością nie brakowało podczas udziału w "The Voice Kids", gdzie dotarła do etapu bitew. 

Reprezentantka Polski ma za sobą wygraną w polskich preselekcjach w studiu "Szansy na sukces". Zdeklasowała wówczas rówieśników, zajmując wysokie miejsce u widzów i jurorów. Piosenkę, która dała jej zwycięstwo, to "I just need a friend". Kiedy stworzony przez Polaków utwór wybrzmi na eurowizyjnej scenie?

Tulia znów wystąpi na Eurowizji? TVP musi spełnić kilka warunków

Reprezentantka Polski wyjechała do Francji na Eurowizję Junior 2023

Maja Krzyżewska kilka dni temu wzięła udział w konferencji prasowej, na której zapowiedziano szczegóły jej wyjazdu do Nicei - tegorocznego gospodarza konkursu. Wraz z 13-latką do Francji uda się liczna delegacja, która będzie pomagała jej w odnalezieniu się na scenie tego międzynarodowego widowiska. Towwarzyszyć jej będą nie tylko pracownicy TVP (m.in. Marta Piekarska i znany z "Rolnik szuka żony" reżyser Konrad Smuga oraz Mateusz Szymkowiak z "Pytania na śniadanie") ale także nauczyciel śpiewu i najbliższa rodzina. 

Myślę, że każdy kto oglądał finałowy odcinek "Szansy na Sukces” wie, że mama reaguje płaczem i niesamowicie się wzrusza – na pewno tak będzie też w Nicei. Maja zawsze mówi, że to nie ona się stresuje, to matka się stresuje, więc ja zabieram od niej ten stres i bardzo przeżywam każdy występ. Ona po prostu mnie wzrusza - wyznała zatroskana Urszula Marcinkiewicz w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym.

Emocji zatem nie zabraknie, więc warto już teraz zarezerwować sobie czas przed telewizorem. Kiedy rozpocznie się muzyczna rywalizacja w ramach Eurowizji Junior 2023?

Maja Krzyżewska wygra Eurowizję Junior?

Eurowizja Junior 2023 zaplanowana jest na najbliższa niedzielę, 24 listopada. Gospodarzami wydarzenia będą Olivier Minne (znany fanom konkursu z edycji z 2021 roku) oraz modelka i dziennikarka Laury Thilleman (Miss Francji z 2011 roku). Transmisja rozpocznie się w TVP1 punktualnie o godzinie 16:00. 

Występ Mai Krzyżewskiej, która w ubiegłą niedzielę wyleciała do Francji, zapowiedział Konrad Smuga. Uważa, że jego pomysł wyróżni nasz kraj spośród innych dzięki pewnemu prostemu, acz rozckliwiającemu zabiegowi. Mowa o archiwalnych zdjęciach uczestniczki oraz jej rodziny, które zostaną wyświetlone w tle.

Zawsze staram się zrobić coś, czego nie było. Pokażemy rodzinę Mai, pokażemy przyjaciół, pokażemy najbliższe osoby. Myślę, że to bardzo pasuje do treści utworu i wzmocni jego przekaz - oświadczył. 

Czy Polka ma szansę na powtórzenie sukcesu Roksany Węgiel i Wiki Gabor, czyli zajęcie pierwszego miejsca? Statystyki nie pozostawiają w tej kwestii wątpliwości.. Głosujący w sieci nie podzielają entuzjazmu TVP, a utwór "I just need a friend" plasuje się w połowy stawki. Laur według nich ma przypaść Holandii, Macedonii lub Armenii. Wyżej typowana jest także Francja i Hiszpania. 

Nie jest jednak powiedziane, że tak rzeczywiście uplasują się niedzielne wyniki. Występy na żywo mogą dużo zmienić, a polska piosenka jest bardzo melodyjna, więc może przypaść do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym widzów. Można zatem dalej mieć nadzieję, że to do warszawskiej siedziby TVP eurowizyjne trofeum wróci po czterech latach przerwy. Będziecie oglądać?

Źródło: Dziennik Eurowizyjny, Interia