Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Burza w sieci po wynikach polskich preselekcji do Eurowizji Junior 2023. Internauci: "Ustawka TVP"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 25.09.2023 11:04

Burza w sieci po wynikach polskich preselekcji do Eurowizji Junior 2023. Internauci: "Ustawka TVP"

Maja Krzyżewska i Leon Olek w programie "Szansa na sukces. Eurowizja Junior"
kadry z programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior", prod. TVP, wyd. 2023 r., TVP VOD

W finale programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior" widzowie dowiedzieli się, kto będzie reprezentował Polskę 26 listopada podczas konkursu Eurowizja Junior 2023. Niestety, wybór nie wszystkim przypadł do gustu. Internauci tuż po emisji show TVP dobitnie napisali, co myślą o wynikach. Kto z Polski pojedzie na Eurowizję Junior?

Finał "Szansy na sukces. Eurowizja Junior"

Do finału "Szansy na sukces. Eurowizja Junior" dostało się pięcioro dzieci. Były to trzy dziewczynki - Gracjana Górka, Daria Malicka i Maja Krzyżewska oraz dwóch chłopców - Filip Robak i Leon Olek. Każdy z nich zaprezentował swoje wokalne zdolności w wylosowanej przez Aleksandra Sikorę piosence, a jury i widzowie wyłonili dwójkę, która weźmie udział w drugim etapie konkursu.

Do ścisłego finału polskich preselekcji do Eurowizji Junior 2023 przedostali się Leon Olek oraz Maja Krzyżewska. Oddzielnie wykonali utwór "I Just Need a Friend", z którym Polska stanie w szranki podczas nadchodzącego muzycznego show. Kto z dwójki uczestników okazał się najlepszy?

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. Synoptycy zdradzili, czego możemy się spodziewać

Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2023?

Głosami jurorów oraz widzów polską reprezentantką w Konkursie Eurowizji dla Dzieci została 12-letnia Maja Krzyżewska. Mieszkanka małego miasteczka Szeszupka w gminie Jeleniewo swoich sił próbowała wcześniej w 6. edycji "The Voice Kids". 

Maja Krzyżewska nie kryła emocji, gdy usłyszała końcowe wyniki. Do ponownego wykonania zwycięskiego utworu zaprosiła swojego rywala. Wspólnie z Leonem Olkiem zaśpiewała "I Just Need a Friend", a fani Eurowizji wieszczyli, by w takim duecie wystąpili także podczas Eurowizji Junior. 

Wynika to z faktu, że nie dla wszystkich wygrana Mai Krzyżewskiej była transparentna i sprawiedliwa. Jakie komentarze pojawiły się w sieci po finale "Szansy na sukces. Eurowizja Junior"?

Burza po finale "Szansy na sukces. Eurowizja Junior". "Ustawka TVP"

Burza w sieci po wyborze polskiej reprezentantki na Eurowizję Junior dotyczyła tego, że widzowie chcieli po raz pierwszy w biało-czerwonych barwach zobaczyć chłopca, a nie dziewczynkę. Wielu komentatorów uważało, że Leon Olek poradził sobie lepiej niż Maja Krzyżewska, więc aby sprawiedliwości stało się zadość, powinny wystąpić w nadchodzącym konkursie jako dziecięcy duet.

"Kolejna ustawka TVP. Mieliśmy szansę wysłać chłopaka na Eurowizję i to jeszcze tak utalentowanego. Format "SnS" to dno", "Serio TVP? Musicie ciągle robić ustawki?", "Leon powinien wystąpić w duecie z Mają. Tak byłoby najlepiej", "Leon zaśpiewał lepiej. Nie mam nic do Mai, ale zaprzepaszczono wielką szansę" - czytamy na oficjalnym profilu TVP na Instagramie. Jak sądzicie, czy TVP posłucha rad i zdecyduje się na duet Leon Olek i Maja Krzyżewska?