Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Incydent podczas transmisji na żywo. Policja aresztowała mężczyznę
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.09.2023 12:30

Incydent podczas transmisji na żywo. Policja aresztowała mężczyznę

Reporterka i macant
Cuatro TV

Do skandalicznej sytuacji doszło w ostatnich dniach podczas transmisji jednego z programów na żywo. Reporterka, która postanowiła porozmawiać z przypadkowym przechodniem, nie spodziewała się, że potraktuje ją w tak obsceniczny sposób. Sprawą zainteresowała się policja.

Skandaliczne zachowanie uwieczniono na kamerach

Do niecodziennego i oburzającego zdarzenia doszło w Hiszpanii. Incydent spowodował gorącą dyskusję w Hiszpanii o tym, jak publicznie traktowane są kobiety. Całość została nagrana i jest dostępna w sieci.

Dziennikarka Isa Balado w programie "En boca de todos" prowadziła na żywo relację z Madrytu w lokalnej telewizji Cuatro. We wtorek, 12 września podczas rozmowy z przypadkowym mężczyzną padła ofiarą seksistowskiego zachowania. Sprawa prawdopodobnie nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie przytomna relacja prowadzącego program, który postanowił interweniować.

Dawid Kwiatkowski publicznie wyznał miłość. Ujawnił też prywatną korespondencję

Reporterka w ten sposób została potraktowana na żywo

Reporterka opowiadała o szczegółach napadu, którego wcześniej dokonano na ulicach hiszpańskiej stolicy, gdy nagle podszedł do niej mężczyzna i... próbował dotykać jej pośladków. Mimo to reporterka próbowała zachować kamienną twarz i próbowała kontynuować swoją relację. Przerwała dopiero w chwili, gdy na zachowanie mężczyzny zareagował prowadzący program w studio

- Isa, wybacz, że ci przeszkadzam... ale czy on właśnie dotknął twoich pośladków? - zapytał dziennikarkę prowadzący program Nacho Abad, a reporterka to potwierdziła. Prezenter poprosił operatora kamery, aby pokazał szersze ujęcie z kamery, obejmujące dziennikarkę i "idiotę", jak nazwał napastnika.

- Czy naprawdę musisz dotykać mnie po tyłku? Występuję na żywo i pracuję - zdecydowała się zapytać mężczyznę reporterka. Mężczyzna zaprzeczył, że dotykał dziennikarkę po pośladkach, a odchodząc z miejsca zdarzenia próbował jeszcze połaskotać ją po głowie. Nagranie udostępniamy poniżej:

W Hiszpanii ostatnio wrze. Chodzi o traktowanie kobiet

Jak teraz przekazuje hiszpańska policja, mężczyzna został zatrzymany zaledwie kilka godzin po zajściu i aresztowany za napaść na reporterkę podczas jej występu w programie telewizyjnym. Mediaset España, właściciel kanału informacyjnego, wydał oświadczenie, w którym wyraził swoje wsparcie dla Isy Balado w związku z "całkowicie nieakceptowalną sytuacją", której doświadczyła, oraz że "kategorycznie odrzuca wszelkie formy molestowania lub agresji".

Do sprawy odniosła się hiszpańska minister pracy Yolanda Díaz, która skomentowała, że sprawca incydentu nie powinien pozostać bezkarny. Polityk napisała na Twitterze, że "maczyzm (kult silnego, władczego i agresywnego mężczyzny - przyp. red.) sprawia, że dziennikarki doświadczają takich napaści na tle seksualnym, a agresorzy nie okazują skruchy przed kamerą".

Do incydentu doszło w momencie gorącej dyskusji o seksizmie w Hiszpanii, którą wywołał były już prezydent hiszpańskiej federacji piłkarskiej Luis Rubiales. Przypomnijmy, że o sprawie głośno było również w Polsce, a dotyczyła pocałunku, jakim działacz obdarował zawodniczkę Jenni Hermoso podczas zakończenia mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej. Mężczyzna długo zaprzeczał i bagatelizował całe zajście, ale pod wpływem opinii publicznej postanowił zrezygnować ze stanowiska w hiszpańskim związku piłki nożnej. Nagranie publikujemy poniżej:

Tagi: Wiadomości