Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Hanna Śleszyńska w żałobie, wiadomość o śmierci ścięła ją z nóg. "Odszedł"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 08.11.2023 09:04

Hanna Śleszyńska w żałobie, wiadomość o śmierci ścięła ją z nóg. "Odszedł"

Hanna Śleszyńska
Hanna Śleszyńska w żałobie, wiadomość o śmierci ścięła ją z nóg. Fot. KAPiF, canva

Pogrążona w żałobie Hanna Śleszyńska zamieściła w sieci wpis, w którym dała wyraz smutkowi, który aktualnie jej towarzyszy. Obok ponurych wieści o śmierci nie przeszedł obojętnie także Piotr Gąsowski. Kogo pożegnali?

Nie żyje Krzysztof Jaślar, znany kabareciarz

Wtorek 7 listopada 2023 roku nie był szczęśliwy dla wielbicieli polskich kabaretów. Ponure wieści o śmierci ojca przekazał skrzypek i członek Grupy MoCarta, Filip Jaślar. Poinformował, że odszedł związany z kabaretem Tey, autor tekstów i reżyser Krzysztof Jaślar. Wszystkie zaplanowane występy, w których miał wziąć udział, już jakiś czas temu zostały odwołane ze względu na jego zły stan zdrowia.

Zmarły oprócz czteroletniej kooperacji z komediantami pracował także w poznańskiej telewizji. Absolwent studiów dziennikarskich pod koniec lat 70. wraz z Zenonem Laskowiakiem zaczął tworzyć inne programy, nie tylko kabaretowe. W latach 90. wydał książkę pt. "Kabarety Tey 1971-1989. Tekst, wspomnienia, pomówienia". Artyści w ostatnim czasie występowali wspólnie na scenie w związku jubileuszem 50-lecia kabaretu. Hanna Śleszyńska, która była częścią tego przedsięwzięcia, zamieściła na Instagramie specjalny wpis. Jak pożegnała utraconego przyjaciela?

Wiadomość o śmierci jak grom spadła na Katarzynę Zielińską. Aktorka zamieściła czarno-białe zdjęcie

Hanna Śleszyńska pożegnała Krzysztofa Jaślara

Hanna Śleszyńska udostępniła czarno-białe zdjęcie Krzysztofa Jaślara, a post okrasiła także wspomnieniem z ich wspólnej pracy. Nie ma wątpliwości, że trudno było jej pogodzić się z tą stratą. Komediant, uznany dziennikarz i utalentowany reżyser zmarł w wieku 76 lat.

Poznaliśmy się w 1994 roku podczas pierwszej Gali Biesiadnej, której był wraz ze Zbigniewem Górnym współtwórcą i reżyserem. Potem były następne gale i koncerty, w których tak często występowaliśmy razem z Piotrem Gąsowskim, Wojtkiem Kaletą i Robertem Rozmusem. Fajne to były czasy…. Dziękujemy Ci Krzysiu za wszystko… - czytamy w sieci.

Wpis aktorki nie uszedł uwadze jej fanów, którzy w sekcji komentarzy zaczęli publikować kondolencje. Wśród nich znalazło się także kilka słów od Piotra Gąsowskiego. On również zapamięta zmarłego w samych superlatywach.

Piotr Gąsowski wspomniał Krzysztofa Jaślara. "Żegnaj Mistrzu"

Piotr Gąsowski pod wpisem Hanny Śleszyńskiej napisał kilka słów na temat Krzysztofa Jaślara. Nie szczędził mu pochwał i choć towarzyszył mu smutek, to również dowiódł, że ta obopólna współpraca układała się znakomicie. 

Właśnie się dowiedziałem… Odchodzi kolejny, bardzo ważny człowiek… Człowiek - instytucja, człowiek - historia, człowiek -twórca, człowiek- kult, człowiek - kumpel! Dobry człowiek… - rozpoczął były gospodarz “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, jednocześnie przybliżając szczegóły ich znajomości.

To, w dużej mierze dzięki Krzysiowi, poznaliśmy wiele wspaniałych osób i przeżyliśmy z nimi niezapomniane przygody. To On m.in. sprawił, iż wychowując się w Poznaniu, byłem dumny, że tam właśnie miał siedzibę KABARET TEY! Dziękuję Ci Krzysiu za to wszystko…I za wiele więcej. Smutek przeogromny… Żegnaj Mistrzu! - czytamy na Instagramie. 

Piotr Gąsowski wpis na Instagramie
Hanna Śleszyńska w żałobie, wiadomość o śmierci ścięła ją z nóg. Fot. Instagram @hanna_sleszynska_official

Nieznane są szczegółowe przyczyny śmierci Krzysztofa Jaślara. Z doniesień medialnych można się dowiedzieć, że ceniony artysta przegrał walkę z chorobą. Wieści o nadchodzącym pogrzebie również, póki co nie zostały przekazane opinii publicznej, jednak z pewnością na uroczystości pojawią się wspomniani aktorzy. 

Źródło: Gazeta.pl