Rozrywka.Goniec.pl

Fot. Kapif

Hanka Bielicka przyjaźniła się z Danutą Szaflarską, później nie chciała jej znać. Powód był jeden

13 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Hanka Bielicka i Danuta Szaflarska zaprzyjaźniły się od pierwszego wejrzenia. Gdy los połączył je podczas studiów, wydawało się, że będą przyjaciółkami na całe życie. Zażyłość szybko zmieniła się w niemą wrogość. Obie aktorki nigdy publicznie tego nie przyznały, ich relacje zniszczył jeden mężczyzna, Jerzy Duszyński. Hanka Bielicka nie miała wątpliwości, że winowajczynią jej matrymonialnej porażki ze wspomnianym aktorem była jej wieloletnia towarzyszka. Jak powoli rodził się ich konflikt, który wybuchł na dobre dopiero po latach?

Hanka Bielicka i Danuta Szaflarska były jak papużki nierozłączki. Do czasu

Hanka Bielicka i Danuta Szaflarska poznały się po przyjeździe do Warszawy na studia. Obie zaprzyjaźniły się z pobierającymi nauki na tej samej uczelni Jerzym Duszyńskim i Ireną Brzezińską. Przez trzy lata studiów na PWST w Warszawie cała czwórka dogadywała się znakomicie.

Chociaż podczas rekrutacji Hanka Bielicka usłyszała od Romualda Bielickiego, że amantką raczej nie zostanie, na jej uroki łasy był Jerzy Duszyński. Podczas jednego ze wspólnych studenckich wyjazdów całej gromadki pomiędzy nimi zrodziło się uczucie.

Tak naprawdę to ja z Irenką wepchnęłyśmy Hance Jurka do łóżka – żartowała Danuta Szaflarska w rozmowie z autorką książki "Szaflarska. Grać, aby żyć".

Po studiach losy przyjaciół potoczyły się tak samo. Wszyscy podjęli decyzję, by podjąć pracę w wileńskim teatrze. Nawet wojna nie przeszkodziła im w uprawianiu zawodu. Hanka Bielicka pielęgnowała swoje uczucie do Jerzego Duszyńskiego, zaś Danuta Szaflarska była już "po słowie" z Janem Ekierem.

Ślubny kobierzec czekał jednak tylko na jedną z nich. Hanka Bielicka i Jerzy Duszyński zostali małżeństwem, a w roli druhny panny młodej towarzyszyła im wspólna przyjaciółka. Od tej pory nie była jednak zbyt skora, by być obserwatorką ich szczęścia, gdy ona sama nie miała ku niemu powodów.

Szaflarska wyjechała do Warszawy, by odszukać Ekiera, który długo nie dawał znaku życia. Ten dowiedziawszy się o rychłym powrocie lubej, czekał na nią z obrączkami. Rok po ślubie Bielickiej również została żoną.

Losy Hanki Bielickiej i Danuty Szaflarskiej po wojnie

Po zakończeniu II Wojny Światowej w obudowywanej Polsce triumfy święcił film "Zakazane piosenki". Wystąpiła w nim cała trójka, chociaż lepiej przed kamerą czuli się Szaflarska i Duszyński. Zauważyli to także producenci przyszłych produkcji, którzy obsadzali ich jako parę. Kariery aktorów nabrały rozpędu, a media i publiczność kojarzyła ich jako parę również w życiu prywatnym, co nie podobało się prawdziwej żonie artysty.

Mąż i najlepsza przyjaciółka Bielickiej spędzali ze sobą mnóstwo czasu w pracy, czego ona otwarcie im zazdrościła. Martwiła się, że Danuta Szaflarska spędza z "Duszkiem" więcej czasu, niż ona. Na domiar złego zdążyła się już rozwieść. Jej obawy okazały się złowieszcze.

Moje i Jurka drogi zaczęły się rozchodzić. Stało się jasne, że długo razem nie pociągniemy – wspominała z rozrzewnieniem w autobiografii pt. "Uśmiech w kapeluszu".

Złości nie ukrywała także jej matka, która zwykła ostrzegać córkę, że Szaflarska sprzątnie jej męża sprzed nosa.

Jurek w końcu cię rzuci, dzieci nie macie... – wspominano w książce Katarzyny Drogi pt. "Dziunia, ale dama. Powieść o Hance Bielickiej".

Hanka Bielicka wykreśliła Danutę Szaflarską ze swojego życia

Hanka Bielicka odpowiadała wówczas, że i tak z Duszyńskim jest w małżeństwie tylko na papierze. I to postanowiła zmienić. Para rozwiodła się w 1953 roku.

Nie mieliśmy już sobie nic do powiedzenia i w końcu to ja poszłam do adwokata. Po rozwodzie w moim życiu uczuciowym nie wydarzyło się już nic poważnego – zwierzyła się Bielicka we wspomnianej autobiografii.

Danuta Szaflarska również nie mogła pochwalić się sukcesami matrymonialnymi. Po rozpadzie małżeństwa z Janem Ekierem zawiodła się po raz kolejny. Chociaż urodziła dwie córki, jej związek z Januszem Kilańskim również nie przetrwał próby czasu.

Jedynym, któremu udało się doznać prawdziwego szczęścia w miłości, okazał się Jerzy Duszyński. W 1964 roku ożenił się z Heleną Urbaniak, z którą miał syna Marcina. Do kresu swego życia pozostawał w przyjaznych stosunkach z Hanką Bielicką.

Byli małżonkowie zupełnie zerwali kontakty ze wspólną przyjaciółką z młodości. Chociaż nigdy te słowa nie padły, to Hanka Bielicka wyrzuciła Danutę ze swojego życia, ponieważ uważała, że to przez nią rozpadło się jej małżeństwo.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Doda zaskoczyła na koncercie w Gdańsku. Chodzi o dobór repertuaru
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magdalena Narożna zaskoczyła na Instagramie. Gwiazda pokazała się w samej bieliźnie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Mikołaj Roznerski pokazał zdjęcie z synem. Fotografia robi furorę, fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Była żona Kamila Durczoka pokazała zdjęcie ze zmarłym mężem. Był na nim ktoś jeszcze
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Elżbieta Zapendowska uderzyła w festiwalu w Opolu. Padły mocne słowa. "Obciach"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Smutne wieści dla fanów Maryli Rodowicz. W ostatniej chwili odwołała koncert. Co się stało?
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gwiazdy

Gwiazdy

Paulina Antoniak

Roksana Węgiel ma 18 lat, a już planuje ślub. Ujawniła intymne szczegóły
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Paulina Antoniak

58-letnia modelka w bikini. "Zdesperowana babcia". Jej odpowiedź jest hitem
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Paulina Antoniak

Natalia Szroeder zaśpiewała hit Kory. Widzowie nie zostawili na niej suchej nitki
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Elżbieta Włodarska

Żona Emiliana Kamińskiego ma ogromne problemy. Rozpaczliwie apeluje o pomoc
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Elżbieta Włodarska

Dagmara Kaźmierska nie wytrzymała po pytaniu o byłego męża. Padły niecenzuralne słowa
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Michał Szpak był jak prawdziwa gwiazdą koncertu w Gdańsku. W pewnym momencie odpalił race
Czytaj więcej >