Rozrywka.Goniec.pl

KAPiF

Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2023 roku? Owsiak podał najnowsze dane

29 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Finał WOŚP 2023. Jurek Owsiak i jego ekipa w tym roku zbierają na sprzęt do walki z sepsą - chorobą, która wciąż zbiera żniwo wśród wielu młodszych i starszych pacjentów. Ile udało się zebrać podczas tegorocznego grania? Artykuł będzie aktualizowany.

Finał WOŚP 2023. Ile uzbierała ekipa Jurka Owsiaka?

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypadł na 29 stycznia. W rzeczywistości już od dłuższego czasu organizacja zbierała środki na swój kolejny, 31. już cel w ciągu całego swojego istnienia.

W tym roku celem jest zebranie pieniędzy na sprzęt, który przyspieszyłby diagnostykę i leczenie sepsy - ogólnego zakażenia organizmu. Ta choroba wciąż zbiera żniwo zarówno wśród starszych, jak i młodszych pacjentów szpitali. Przyczyna zakażenia bywa najróżniejsza i potrafi niezwykle osłabić organizm.

W tym roku również zdecydowano się, że zbiórka nie ograniczy się tylko do ulicznej kwesty, ale również licytacji różnego rodzaju atrakcji z mniej lub bardziej znanymi osobami.

Wiadomo, że w dniu finału, WOŚP zebrała już niemal 55 milionów złotych, a kwota wciąż rośnie! Liczą się teraz głównie wpłaty własne. Wiadomo też, że dzisiejszy dzień nie jest końcem i ostateczny wynik znać będziemy dopiero w marcu.

Ile WOŚP zebrała w 2022 roku?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ubiegłym roku grała po raz 30. Wtedy celem było zapewnienie sprzętu okulistycznego dla szpitali. Udało się zebrać na ten cel 136 282 325 zł! To był jednak jedynie wynik finału i uzbieranych pieniędzy z kwest.

Ogłoszono, że oficjalnie w 2022 roku WOŚP uzbierała aż 224 376 706,35 zł, co było rekordem w stosunku do poprzednich lat. Wiele narzędzi okulistycznych w szpitalach dziecięcych znajduje się tam właśnie dzięki tej zbiórce. Czy i w tym roku czeka nas rekord?

AKTUALIZACJA (17:06): Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała już 62 354 112 zł! Czy zostanie pobity kolejny rekord?

AKTUALIZACJA (19:28): WOŚP zebrała już 85 366 124 zł!

AKTUALIZACJA (20:39): Jak dotąd wyliczono, że WOŚP 2023 zebrała 102 666 248 zł!

AKTUALIZACJA (21:13): Do godziny 21:00 udało się zebrać 109,1 mln zł! To więcej o prawie 20 mln niż w ubiegłym roku.

AKTUALIZACJA (21:56): Najnowsze dane przekazują, że WOŚP uzbierała jak na razie 118 693 413 zł! Trwa dalsze liczenie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek przeszła zabieg na twarz. Pokazała efekty, fani byli zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marek Piekarczyk dostał podwyżkę swojej emerytury. Trudno uwierzyć, jaka to kwota
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poruszające sceny w "Dzień dobry TVN". Agnieszka Dygant na wizji nagle zalała się łzami
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grażyna Szapołowska dodała nowe zdjęcie w stroju kąpielowym. Fani nie mogą wyjść z zachwytu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Lewandowska pochwaliła się w sieci nowym tatuażem. Zaskakująca inspiracja
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marcin Hakiel dodał zdjęcie z ukochaną i się zaczęło. Fani od razu oszaleli na jej punkcie
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]