Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Edyta Górniak po występie w Opolu zwróciła się do widowni
Klaudia Bochenek
Klaudia Bochenek 04.09.2021 07:34

Edyta Górniak po występie w Opolu zwróciła się do widowni

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
TRICOLORS/East News

Edyta Górniak była jedną z gwiazd 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Kiedy zakończyła swój występ, podczas którego śpiewała utwór Grzegorza Ciechowskiego, nieoczekiwanie zwróciła się do widzów. Mówiła o Polsce.

Polska diwa w przeciwieństwie do innych wykonawców, nie odbierała na scenie nagród za jubileusze. Postanowiła zapaść w pamięć w nieco inny sposób.

Edyta Górniak sprawiła, że występ zapadnie widzom w pamięci

Na pierwszym koncercie opolskiego festiwalu pt. „Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!” wystąpiła największa śmietanka polskiej sceny muzycznej. Oprócz Edyty Górniak na scenie pojawiła się też m.in. Natalia Kukulska, Kombi czy Justyna Steczkowska.

Edyta Górniak w hołdzie dla Grzegorza Ciechowskiego wykonała utwór „Nie pytaj o Polskę”. Zdania na temat jej wykonania są podzielone, ponieważ w komentarzach widzowie optowali za oryginalną wersją piosenki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Edyta Górniak po zakończonym show postanowiła zwrócić się do widzów. Widownia oraz osoby przed telewizorami mogli usłyszeć: „Dopóki my żyjemy, Polska żyje też”.

Po występie polskiej diwy na scenę wkroczyła ostatnia gwiazda tego wieczoru. Po Edycie Górniak ubranej w czarną, tiulową sukienkę mini, weszła Maryla Rodowicz cała w złocie i zaśpiewała „Niech żyje bal”.

Dzień odbierania nagród jubileuszowych

Na opolskiej scenie co chwilę ktoś odbierał nagrody. Te jubileuszowe przypadły zespołowi Lombard, Kombi, Izabeli Trojanowskiej, Jerzemu Grunwaldowi, Ireneuszowi Dudkowi i Stanowi Borysowi.

Wśród grona artystów znalazł się także Grzegorz Hyży. Ten ze sceny podziękował swojej żonie i wyznał jej miłość.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Tagi: