Rozrywka.Goniec.pl

instagram.com/dawid.kubacki.official

Dawid Kubacki przyjaźni się z Kamilem Stochem. Skoczkowie mieszkają blisko siebie

2 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Ruszył nowy zimowy sezon zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, a 4 i 5 grudnia skoczkowie będą rywalizować na skoczni w Wiśle. Do tej pory polscy kadrowicze nie radzili sobie tak dobrze, jak chcieliby tego kibice , jednak fani mocno trzymają kciuki za polepszenie ich formy. O wsparciu kibiców i relacjach z innymi skoczkami opowiedział w rozmowie z dziennikarką "Dzień dobry TVN" Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki przyznał, że największy doping skoczkowie otrzymują od kibiców, którzy gromadzą się pod skocznią. Sportowiec podkreślił, że fani "przynoszą dużo pozytywnej energii", którą zarażają zawodników.

- My jesteśmy tam po to, żeby się dzielić emocjami z kibicami, ale kibice tę pozytywną energię dają nam. Z tego można korzystać w trakcie zawodów i używać tej energii, żeby jeszcze poleciało się może kawałeczek dalej - wyznał Kubacki.

Dawid Kubacki o relacjach z kolegami z kadry

Redaktorka dziendobrytvn.pl Daria Pacańska zapytała skoczka również o to, jak wyglądają relację między zawodnikami. Dawid Kubacki nie kryje, że ciężej mu jest utrzymywać regularne kontakty z zawodnikami z zagranicy, niż kolegami z Polski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Jeżeli chodzi o zawodników z Polski, to wiadomo, że tutaj pojawią się przyjaźnie, koleżeństwa bliższe lub dalsze, bo wszyscy jesteśmy kolegami, jesteśmy tak naprawdę jedną drużyną - opowiedział nam Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki przyjaźni się z Kamilem Stochem

Dawid Kubacki przyznał także, że prywatnie najlepiej dogaduje się z Kamilem Stochem, choć resztę drużyny narodowej również darzy ogromną sympatią. Obaj są w podobnym wieku i mieszkają blisko siebie.

- Bardzo dobry kontakt mam z Kamilem. Ostatnimi czasy w pokojach nawet dość często razem siedzieliśmy na obozach. Tak naprawdę z każdym zawodnikiem te kontakty są ok. Z Kamilem mieszkamy w miarę blisko siebie, więc może z tej racji to jest bliższa relacja - tłumaczył Kubacki.

Wczoraj trener Micha Dolezal ogłosił skład Polaków na Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle Malince. Jak przekazał Polski Związek Narciarski, do piątkowych kwalifikacji przystąpią: debiutant Jan Habdas, Stefan Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Dawid Kubacki, Klemens Murańka (który z powodu zakażenia koronawirusem nie wystartował w pierwszym tegorocznym konkursie PŚ w skokach narciarskich ), Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Piotr Żyła.

Choć w tym roku konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich transmituje stacja TVN, to zawody w Wiśle widzowie obejrzą również na antenie Telewizji Polskiej. W nadchodzącą sobotę odbędzie się także pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] pl

źródło: Dzień Dobry TVN

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Grażyna Szapołowska dodała nowe zdjęcie w stroju kąpielowym. Fani nie mogą wyjść z zachwytu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Lewandowska pochwaliła się w sieci nowym tatuażem. Zaskakująca inspiracja
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marcin Hakiel dodał zdjęcie z ukochaną i się zaczęło. Fani od razu oszaleli na jej punkcie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kinga Rusin się nie hamowała, zadrwiła z polskich piłkarzy. Niektórym pójdzie w pięty
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Roksana Węgiel jednoznacznie wypowiedziała się o aborcji. Padły wyjątkowe słowa
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek nie spędzi świąt z Maciejem Kurzajewskim, szczere wyznanie. Podała powód
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]