Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Co zobaczyłeś na obrazku jako pierwsze? Odpowiedź zdradzi Ci, kim naprawdę jesteś
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 01.07.2024 19:45

Co zobaczyłeś na obrazku jako pierwsze? Odpowiedź zdradzi Ci, kim naprawdę jesteś

Pies, kot, zagadka
Fot. MDZ Online

Testy osobowości pozwalają dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat tego, co siedzi w naszych głowach. Tym razem pytanie jest łatwe: co jak pierwsze zobaczyłeś/aś na tym obrazku? Odpowiedź może powiedzieć wiele na temat Twojej psychiki. Wynik może wielu zaskoczyć.

Testy osobowości są hitami Internetu

Testy osobowości są coraz bardziej popularne wśród internautów, jednak nie wszyscy wiedzą, że stanowią one cenny materiał badawczy w obszarze psychologii klinicznej. Pozwalają bowiem ocenić cechy danej osoby oraz lepiej zrozumieć jej zachowanie. Trzeba jednak pamiętać, że zagadki, takie jak ta nie mają większej wartości naukowej. Pozwalają jedynie w kilka sekund ocenić, jaki typ charakteru może odpowiadać Twojej osobie. Test ten jednak może wiele powiedzieć o tym, co siedzi w naszych głowach.

Dopiero co zostali rodzicami, a tu takie wieści. Sandra Kubicka podjęła decyzję

Co zobaczyłeś/aś jako pierwsze?

Na początek warto zaznaczyć, że tym, co można zauważyć na obrazku, jest jedynie pies albo kot. Kluczowym pytaniem jest jednak, co zobaczyłeś/aś jako pierwsze. Jeżeli był to pies, to charakteryzujesz się przyzwoitością, wiernością oraz niewinnością. Oznacza to, że nie jesteś w stanie zrobić czegoś, co mogłoby skrzywdzić drugą osobę. Ponadto łatwo ufasz innym, wierzysz w miłość na całe życie oraz lubisz być w związku. Wśród Twoich cech można także wymienić kreatywność, inteligencję i wytrwałość.

ZOBACZ: Pozornie prosty psychotest zdradzi ci prawdę. Wybierz jeden węzeł

Jeżeli jako pierwszy rzucił Ci się w oczy kot, to oznacza, że masz w sobie masę gościnności, hojności i dobroci wobec innych. Cenisz sobie relacje rodzinne oraz lubisz niespodzianki. Osoby widzące najpierw kota nie lubią się kłócić oraz trzymają się z dala od negatywnych ludzi. Co ciekawe, takie osoby szybko przebaczają oraz nie chowają urazy.

Co warto wiedzieć o psychotestach?

Tradycja tworzenia testów osobowości ma już ponad 100 lat. Datuje się, że tego typu zagadki powstały około 1920 roku. Miały wówczas ułatwić proces doboru personelu w niektórych placówkach państwowych. Było to szczególnie potrzebne w przypadku sił zbrojnych i innych zawodów, które charakteryzują się sporym wpływem na ludzką psychikę. Obecnie traktowane są jedynie jako zabawa i nie powinny mieć wpływu na codzienne decyzje. Mimo to stanowią ciekawy fundament badań na temat ludzkiego umysłu.

ZOBACZ: Trudno uwierzyć, jak dziś wygląda Rysiek "Szczena" z "Chłopaków do wzięcia". Fani zaskoczeni

Tego typu test jest w stanie zmierzyć takie czynniki jak motywacja, temperament danej osoby, stabilność emocjonalna, czy zdolność do interakcji ze społeczeństwem. Kluczową rolę odgrywa tu intuicja, która pozwala prowadzić osobę w kierunku tego, kim naprawdę jest.

Tagi: test zagadka pies