Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Znana aktorka traci kolejne role, a afera w TVP nie gaśnie
Patryk Idziak
Patryk Idziak 06.06.2024 23:22

Znana aktorka traci kolejne role, a afera w TVP nie gaśnie

Beata Fido
fot. KAPiF

Beata Fido to aktorka mająca na koncie wiele ról, zarówno filmowych, jak i telewizyjnych. Widzom TVP może się kojarzyć przede wszystkim ze swoich udziałów w takich produkcjach, jak “Leśniczówka” czy “Komisarz Alex”. W wyniku niedawnej afery wokół stacji jej dalszy udział w tych tytułach jest bardzo zagrożony.

Beata Fido zarobiła 1,5 miliona za pracę, której niemal nie wykonała

Beata Fido, równolegle do gry w serialach Telewizji Polskiej, była zatrudniona na stanowisku starszej redaktorki prowadzącej w TVP World, co ujawniono w przeprowadzonym audycie. Według informacji, jakie się pojawiły, pomimo pracy w pełnym zakresie godzinowym, tj. 40 godzin tygodniowo, wypełniała swoje obowiązki jedynie przez łącznie 32 godziny na przestrzeni lat 2016-2023.

Gwiazda Klanu wystawiła kamper na sprzedaż. Jego cena zaskakuje

Władze spółki złożyły zawiadomienie do prokuratury. Beata Fido może nie zagrać w innych serialach

Telewizja Polska przekazała zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury. Wyraźnie zaznaczono przy tym, że dalsze audyty trwają i nieprawidłowości z poprzednich lat będą ujawniane na bieżąco.

Zawiadomienie dotyczy wieloletniego fikcyjnego zatrudniania pracownicy Beaty Fido, która w rzeczywistości pracy powierzonej jej w ramach umowy o pracę nie wykonywała, co przy zliczeniu wypłaconych jej wynagrodzeń za lata 2016-2023 spowodowało szkodę majątkową TVP w wysokości ponad 1,5 mln złotych – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Beata Fido straciła rolę w serialu “Leśniczówka”, którą stacja postanowiła usunąć. Poza utratą tego źródła dochodu, na szali wisi udział aktorki w innych produkcjach. Biuro prasowe reprezentujące serial “Komisarz Alex” przekazało “Pudelkowi”, że od 9. odcinka 21. sezonu nie zobaczymy Beaty Fido na ekranie, ponieważ nie należy już do obsady.

Trwają spekulację, czy Beata Fido odejdzie z innych przedsięwzięć TVP

Zagrożony jest ponadto udział aktorki w “Barwach szczęścia”. A to z powodu wyczerpania wątku granej przez nią postaci. Wanda, wobec fabuły, wyprowadziła się z serialowego osiedla, co widzowie zobaczą po wakacjach. Informacji portalowi “Pudelek” udzieliła Karolina Baranowska.

Nie wiadomo, jak afera wokół aktorki wpłynie na decyzje innych producentów.