Rozrywka.Goniec.pl

Pixabay.com Alexa

Tani, pyszny i zdrowy. Dietetyk wskazał najlepszy chleb w Biedronce

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Dietetyk kliniczny Michał Wrzosek monitoruje składy chlebów dostępnych w dyskontach. Orzekł, który produkt możemy bezpiecznie spożywać bez narażania się na obecność syropu glukozowo-fruktozowego czy konserwantów. Co ważne, bochenek ten można nabyć w bardzo przystępnej cenie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze chleba

Większość nas, wybierając chleb , kieruje się przede wszystkim ceną. Należy jednak zwrócić większą uwagę na skład pieczywa, które kupujemy. Wysoka częstotliwość spożywania tego produktu powoduje bowiem, że - najczęściej nieświadomie - możemy dostarczać swojemu organizmowi niepożądane składniki. Na co więc uważać?

Dietetyk kliniczny Michał Wrzosek w jednym ze swoich materiałów wideo przeanalizował skład poszczególnych rodzajów chleba. Ekspert ostrzegł, że długa lista składników powinna wzmożyć naszą czujność. W wielu z nich znalazły się tam zbędne lub wręcz niepożądane w naszej diecie dodatki takie jak cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, mleko w proszku czy skrobia kukurydziana.

Wrzosek zachęca do czytania etykiet, które są dostępne na stoiskach piekarniczych i opakowaniach produktów. Największą kontrolę nad jakością spożywanego chleba mamy jednak, przygotowując pieczywo samodzielnie, na co decyduje się coraz więcej Polaków.

Dietetyk kliniczny poleca chleb żytni 100%

Nie każdy jednak ma czas i ochotę na pieczenie własnego chleba - powraca więc pytanie o to, który chleb dostępny w sklepach jest najlepszy. Dietetyk wskazał na chleb żytni 100%, który przygotowywany jest bez niepożądanych ulepszaczy i konserwantów. Bochenek takiego chleba zawiera też dużo błonnika, który wpływa na prawidłowe stężenie cholesterolu we krwi, wpływa na profilaktykę chorób układu krążenia oraz sprzyja odchudzaniu. Co więcej, w dobie drożyzny , chleb ten można nabyć w popularnych dyskontach za jedyne 2,99 zł. 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Michał Wrzosek/YouTube

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Lifestyle

Która kobieta jest najstarsza? Błyskawiczny test odkrywa tajemnice osobowości
Czytaj więcej >

Lifestyle

Ojciec sam ochrzcił umierające dziecko. Stanowcza reakcja księdza
Czytaj więcej >

Lifestyle

Lidl rozbił bank, takich okazji dawno nie było. Polacy będą walić drzwiami i oknami
Czytaj więcej >

Lifestyle

W ich domu na ścianach pojawiły się ciemne plamy. Gdy znaleźli przyczynę, mieli ochotę uciekać
Czytaj więcej >

Lifestyle

Nietypowe kazanie podczas rekolekcji. Ksiądz zaczął beatboxować i zwracał się do wiernych "'Joł'
Czytaj więcej >

Lifestyle

13-latka kupiła koledze prezent na urodziny. Natrafiła na policję i ma kłopoty
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]