Rozrywka.Goniec.pl

Kapif.pl

Szokujący widok na grobie Marii Czubaszek. Trudno uwierzyć, co zrobili fani

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Maria Czubaszek zmarła 12 maja 2016 roku i wkrótce minie siedem lat od jej śmierci. Mimo wszystko artystka wciąż pozostaje w ludzkiej pamięci i do dziś tłumy jej fanów regularnie odwiedzają jej grób. Okazuje się, że część z nich pozostaje na mogile dość szokujące "upominki".

Maria Czubaszek może wciąż liczyć na pamięć fanów i bliskich

Nie da się ukryć, że Maria Czubaszek była postacią szczególnie charyzmatyczną, a jej poczucie humoru i dystans do siebie i świata do dziś są dla wielu niedoścignionym wzorem. Artystka słynęła również z ogromnego zamiłowania do papierosów, z którym nawet pod koniec życia nie chciała rezygnować mimo pełnej świadomości ich szkodliwości.

Papierosy były nieodłącznym atrybutem satyryczki i niechętnie się z nimi rozstawała nawet na chwile. Były pewnego rodzaju jej wizytówką, dlatego teraz na cmentarnej krypcie, wśród licznych zniczy i świeżych kwiatów od fanów, znajdziemy również... niedopałki.

Widok "petów" w miejscu spoczynku uwielbianej artystki może dla wielu osób być ogromnym zaskoczeniem i zbezczeszczeniem mogiły. Niewiele osób jednak pamięta, że Maria Czubaszek wprost mówiła o swojej miłości do papierosów i nawet w dniu jej pogrzebu żałobnicy postanowili pożegnać satyryczkę... wspólnie paląc papierosy, symbolicznie oddając jej hołd.

O dość niecodziennym rytuale wspomniał jej przyjaciel Hirek Wrona w rozmowie z "Faktem". - Gdy krypta w kolumbarium się zamknęła, wszyscy powyciągali papieroski i zaczęli palić. Czyż to nie jest piękne? - wspominał dziennikarz, który do dziś odwiedza grób przyjaciółki raz w tygodniu. Jak twierdzi, fani gwiazdy regularnie zostawiają na jej mogile kwiaty, zapalają znicze i... symbolicznie zapalają papierosa, czego dowodem są niedopałki w miejscu jej ostatniego spoczynku.

Bliscy i fani zostawiają na grobie satyryczki niedopałki papierosów

Wszystko wskazuje na to, że zarówno bliscy Marii Czubaszek, jak i jej fani, dbają o to, aby nikotyny jej nie zabrakło nawet po śmierci. "Pety" znaleźć można pochowane między kwiatami i zniczami, co dla przypadkowej osoby może być wręcz oburzające. Jak zdradza Hirek Wrona, osoby znające Marię Czubaszek nie mają z tym problemu i nie czują się tym "rytuałem" urażeni. Zdjęcia niedopalonych papierosów pojawiły się nawet w popularnym "Fakcie".

Maria Czubaszek odeszła w 2016 roku. Dziś na jej grobie fani zostawiają szokujące
Screen z artykułu Faktu pt. "Szokujący widok na grobie Marii Czubaszek. Ludzie naprawdę to zostawiają na grobowej krypcie"

Jak wspominał dziennikarz, papierosy były szczególnie ważne w życiu satyryczki, z czego zdał sobie sprawę, gdy odszedł jej ukochany mąż, Wojciech Karolak.

- Gdy wszedłem do mieszkania i zobaczyłem, że Wojtek jest martwy, zacząłem straszliwie płakać. Wtedy sanitariusz zrobił mi zastrzyk w ramię. I pierwsze słowa, które powiedziałem, wprawiły policjantów, medyków i strażaków w osłupienie. Powiedziałem: "No tak, Marysi się skończyły fajki w niebie, więc Wojtek znalazł jakąś paczkę i postanowił jej zanieść" - wspominał dzień śmierci męża gwiazdy jej wieloletni przyjaciel.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Biedronka przesadziła, w poniedziałek w sklepach będą tłumy. Prawdziwe hity za grosze

  • Uczestnik "The Voice Senior" musiał zrezygnować. Rafał Brzozowski przekazał smutne wieści

  • Arnold Schwarzenegger przeżył chwile grozy. Uczestniczył w niebezpiecznym wypadku

Źródło: Fakt.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Joanna Racewicz zwróciła się do hejterów. "Nie ma zgody na plucie jadem i frustrację"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Mateusz Gessler wreszcie pokazał swoją żonę. Tworzą piękną parę, fani są zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek zdradziła prawdę na temat najmłodszego syna. Fani nie mieli o tym pojęcia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Paulina Holtz występuje w "Klanie" od 26 lat. Tak przez lata zmieniła się serialowa Agnieszka Lubicz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Julia Wieniawa nie gryzła się w język. Rozlicza się z show-biznesem. "Zepsuty i odklejony"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Monika Richardson ma problemy finansowe, musiała podjąć ważną decyzję. Grozi jej bankructwo?
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]