Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Synowa Macieja Damięckiego w zaskakującym wyznaniu. O tym wiedzieli tylko najbliżsi zmarłego aktora
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 20.11.2023 11:41

Synowa Macieja Damięckiego w zaskakującym wyznaniu. O tym wiedzieli tylko najbliżsi zmarłego aktora

Maciej Damięcki
Synowa Macieja Damięckiego w zaskakującym wyznaniu. Fot. Kapif

Śmierć Macieja Damięckiego mocno poruszyła jego fanów, którzy w sieci dzielili się wspomnieniami związanymi z aktorem. Na uczczenie jego pamięci zdobyła się także jego synowa, Paulina Andrzejewska. Żona Mateusza Damięckiego podzieliła się anegdotą, o której wiedzieli tylko najbliżsi.

Fani wspominają Macieja Damięckiego

Maciej Damięcki zmarł 17 listopada 2023 roku w wieku 79 lat. Choć nie są znane oficjalne przyczyny śmierci, to aktor od lat cierpiał na chorobę nowotworową. Pogrążone w żałobie dorosłe dzieci, Matylda i Mateusz Damięccy, opublikowały w sieci specjalne wpisy, w których pożegnały swojego ojca. 

Podobnie postąpili także internauci, którym zawodowa aktywność zmarłego na długo zapadnie w pamięci. Gwiazdor "M jak miłość" i "Plebanii" niektórym użytkownikom sieci dał się poznać także osobiście. Jeden z nich wspomniał to spotkanie sprzed lat.

Za dzieciaka (chyba w 1997) miałem okazję go poznać podczas kolonii w Kołobrzegu, gdzie opowiadał nam o tajnikach i sztuczkach gry aktorskiej. Był w tym co robił naprawdę świetny. Pomimo takiego młodego wieku utkwiło mi to spotkanie bardzo dobrze w pamięci, że do dziś czasami wśród znajomych o tym opowiadam i pokazuje jego sztuczki. I myślę że ta pamięć a on wraz z nią zostanie na długie lata - czytamy na Instagramie. 

Choć w sieci nie brakuje ciepłych słów, które z pewnością są ukojeniem dla krewnych, to muszą oni stanąć naprzeciw problemowi, który pojawił się w związku z planowanym pogrzebem artysty. Dlaczego?

Szykulska widziała Macieja Damięckiego kilka chwil przed śmiercią. Rozpaczliwe słowa aktorki. Nie możemy uwierzyć

Problemy z pogrzebem Macieja Damięckiego

Bliscy planują pochówek w zabytkowej części cmentarza Stare Powązki w Warszawie. Grobowiec rodzinny znajduje się w Alei Zasłużonych, jednak nie jest do końca jasne, czy rzeczywiście będzie możliwe złożenie trumny właśnie tam. Przeszkodą mogą okazać się prace remontowe, przez które dostęp do znajdujących się tam pomników jest mocno ograniczony.

Wciąż trwa remont zabytkowego muru Katakumb na Starych Powązkach. Z tego powodu utrudniony jest dostęp do pomników usytuowanych wzdłuż remontowanego zabytku. Jak informowaliśmy pod koniec października, groby znanych Polaków położone w Alei Zasłużonych są cały czas osłonięte folią i niedostępne - poinformował Super Express. 

Mimo przeciwności losy nie tracą nadziei, że uda im się zorganizować uroczystość i ostatnie pożegnanie w godziwym miejscu. Myśli najbliższych Macieja Damięckiego z pewnością krążą wokół tego tematu, jednak synowa postanowiła podzielić się w sieci zgoła inną, nieco pozytywniejszą anegdotą z nim związaną. Co ujawniła?

Synowa Macieja Damięckiego ujawniła jego sekret

Ukochana żona Mateusza Damięckiego opublikowała w mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcie swojego zmarłego teścia. Widać na nim, jak zaintrygowany patrzy w telefon, trzymając w ustach palec. Okazuje się, że aktor był gorliwym fanem jednej z popularnych gier na smartfony.

Żegnaj mój wspaniały Teściu. Dziękuję za wszystkie nasze rozmowy o teatrze i ogromną życzliwość. Za wcześnie… Lubię to zdjęcie, Maciej uwielbiał grać w Angry Birds - napisała Paulina Andrzejewska. Jesteście zaskoczeni?

Źródło: Super Express