Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Sandra Drzymalska wcieli się w rolę Violetty Villas. Kim jest młoda aktorka?
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 25.07.2022 22:03

Sandra Drzymalska wcieli się w rolę Violetty Villas. Kim jest młoda aktorka?

Violetta Villas
Bechstein, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Sandra Drzymalska zagra Violettę Villas w powstającym filmie o życiu zmarłej artystki. Chociaż młoda aktorka nie jest jeszcze wielką gwiazdą, to cieszy się dobrą opinią w branżowym środowisku. Dotychczas udało jej się zagrać w kilku popularnych produkcjach. Widzowie mogli obejrzeć ją m.in. w „Stuleciu winnych” na TVP oraz serialu dostępnym na platformie Netflix – „Sexify”.

Sandra Drzymalska nie jest aktorką, którą zna większość Polaków. Z pewnością po premierze filmu „Dzięcioł i Violetta” ulegnie to zmianie.

„Dzięcioł i Violetta”

Produkcja dzieła koncentruje się na pokazaniu relacji artystki z synem, Krzysztofem Gospodarkiem. Długo wyczekiwany film z pewnością odkryje wiele nieznanych dotąd faktów z życia niegdysiejszej gwiazdy „Casino de Paris” z amerykańskiego Las Vegas.

Pierwsze wzmianki o produkcji filmu o Czesławie Gospodarek z domu Cieślak występującej pod pseudonimem artystycznym Violetta Villas usłyszeliśmy już siedem lat temu. Wówczas odpowiedzialna za film Telewizja Polska rozpoczęła poszukiwania aktorki, która najbardziej pasowałaby do Villas. Nie było łatwo.

Na rynku nazwisk pojawiały się te najbardziej znane, np. Natasza Urbańska i Katarzyna Figura. Wielu fanów bohaterki filmu w jej roli widziało nawet Margaret, która jednak błyskawicznie zdementowała plotki o angażu w produkcji TVP. Teraz okazuje się, że ekipa realizująca projekt znalazła już odpowiednią osobę. To Sandra Drzymalska.

Kim jest Sandra Drzymalska?

Sandra Drzymalska urodziła się w 1993 roku. Pięć lat temu ukończyła Wydział Aktorski krakowskiej PWST. Jeszcze przed uzyskaniem dyplomu aktorskiego udało jej się wystąpić w kilku produkcjach, np. w serialu Canal+ pt. „Belfer”, gdzie wcieliła się w rolę uczennicy Oli Kaczmarek.

Oprócz wspomnianych ról w „Sexify” i „Stuleciu winnych”, 29-letnia aktorka pochodząca z Wejherowa swoim warsztatem aktorskim raczyła widzów takich filmów jak „Ostatni komers”, „Listy do M 2”, a także „Najmro”, „Sole”, „Psy 3: W imię zasad” i pogrążonym przez krytyków „Smoleńsku”. Kolejne seriale, w jakich wystąpiła to: „W głębi lasu”, „Szadź”, „Ultraviolet”, „Strażacy” i „39 i pół tygodnia”.

Sandra Drzymalska jest laureatką Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Organizatorzy festiwalu docenili ją za osobowość i - jak stwierdzili – „talent bijący z ekranu”. Krytycy docenili również jej rolę w dramacie „Sole”, gdzie wcieliła się w postać brzemiennej matki chcącej doprowadzić do sprzedaży narodzonego dziecka. Za tę rolę otrzymała wyróżnienie na międzynarodowym „Festival du Nouveau Cinema” w Montrealu. Jeśli kojarzycie Drzymalską z „Ostatniego komersu” to fakt, że za rolę w tym filmie również została uhonorowana, nie będzie zaskoczeniem. Nagrodę wręczono aktorce podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Sandra Drzymalska idealna do roli Violetty Villas

Klaudia Bielawska w wywiadzie dla „Onetu” opowiedziała o tym, jak wyglądał wybór głównej aktorki. Okazuje się, że ta decyzja została podjęta w porozumieniu z bliskimi Villas. Bezapelacyjną zwyciężczynią castingu została właśnie Sandra Drzymalska.

- Rozpiętość osobowości Villas wymaga wszechstronnej, odważnej aktorki. Sandra Drzymalska wydaje nam się idealna do tej roli – mówiła na łamach portalu „Onet” reżyserka.

Co miało decydujący wpływ na ten wybór?

- Oczy. Ich się nie oszuka. Sandra ma w nich szaleństwo i siłę, której potrzebujemy. Przekonała nie tylko mnie — również producentów i rodzinę artystki – odpowiedziała w wywiadzie Karolina Bielawska.

Pomimo zapowiedzenia realizacji filmu już w 2015 roku, w latach ubiegłych reżyserka Karolina Bielawska z żalem dawała do zrozumienia, że kolejne opóźnienia w pracach nad filmem piętrzą się. W końcu pierwsze kadry do długo wyczekiwanego filmu „Dzięcioł i Violetta” ruszyły w 2021 r.

Sandra Drzymalska. Zdjęcia z planu

Czy Sandra Drzymalska wymaga dużej charakteryzacji, by wyglądać jak słynąca z przepychu piosenkarka? Zobaczcie najnowsze zdjęcia. Przyznajemy, że wygląda jak Villas!

Sandra Drzymalska
Lava Films materiały prasowe
Sandra Drzymalska
fot. Amanda Kubiak materiały prasowe

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Onet.pl, Plejada.pl, Filmweb.pl