Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Robert Lewandowski zapytany o Lecha Wałęsę i Jana Pawła II. Odpowiedział bez ogródek
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 03.11.2022 18:59

Robert Lewandowski zapytany o Lecha Wałęsę i Jana Pawła II. Odpowiedział bez ogródek

Robert Lewandowski w Hiszpanii został zapytany o Lecha Wałęsę i Jana Pawła II. Bez ogródek powiedział, co o nich sądzi.
YouTube: La Vanguardia

Robert Lewandowski podczas jednego z ostatnich wywiadów został zaskoczony pytaniami, które kompletnie odbiegały od zagadnień sportowych. Najlepszy polski piłkarz został zapytany przez reportera hiszpańskiego serwisu "La Vanguardia" o postacie Lecha Wałęsy i Jana Pawła II. Napastnik Barcelony nie uciekał od pytania i postanowił szczerze odpowiedzieć, co sądzi o legendarnych Polakach.

Choć wcale nie musiał, Robert Lewandowski postanowił odpowiedzieć na dość nieoczekiwane pytania, które dotyczyły prawdopodobnie dwóch z trzech najbardziej znanych "współczesnych" Polaków - dodajmy, że Robert Lewandowski bez wątpienia znajduje się w TOP3 najbardziej rozpoznawalnych obywateli naszego kraju.

Piłkarz w rozmowie z hiszpańskim "La Vanguardia", oprócz pytań natury piłkarskiej, usłyszał pytania dotyczące postaci Lecha Wałęsy i Jana Pawła II. To, co powiedział o swoich rodakach, nie pozostawia wątpliwości co do jego poglądów.

Zwykle sportowcy podczas wywiadów słyszą pytania dotyczące kariery, osiągnięć, czy ostatnich spotkań. Na to bez wątpienia przygotowany był również Robert Lewandowski. W pewnym momencie dość zaskakująco, reporter "La Vanguardii" został zapytany o swoje poglądy na temat Jana Pawła II i Lecha Wałęsy.

Robert Lewandowski powiedział, co sądzi o Lechu Wałęsie i Janie Pawle II

O obu znanych Polakach polski napastnik ma bardzo dobre zdanie i uważa, że ich działalność miała ogromne znaczenie dla współczesnego świata.

- Dla Polski bardzo duże imię. Zrobił naprawdę dużo. Bardzo wielu ludzi na całym świecie go zna, myślę, że dla naszej historii był bardzo ważny - powiedział Robert Lewandowski o Lechu Wałęsie.

- To jaki był dla ludzi, jaki był otwarty. To, co zrobił dla ludzkości. Zawsze będę go pamiętał jako tę osobę, która starała się uczynić świat lepszym - dodał mąż Anny Lewandowskiej na temat Jana Pawła II. Bez wątpienia Roberta Lewandowskiego należy pochwalić za niezwykle dyplomatyczne odpowiedzi oraz to, że, tak jak wspomniani wcześniej Jan Paweł II i Lech Wałęsa, godnie reprezentuje Polskę na świecie.

Nagranie z rozmowy z Robertem Lewandowskim obejrzeć możecie poniżej:

Artykuły polecane przez Goniec.pl

Źródło: lavanguardia.com