Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Witold Kopeć. W sieci pojawił się poruszający wpis o zmarłym aktorze
Monika Majko
Monika Majko 04.01.2022 22:29

Nie żyje Witold Kopeć. W sieci pojawił się poruszający wpis o zmarłym aktorze

nie żyje świeczka Iberion 3
Iberion materiały własne

Krajowe media obiegły smutne doniesienia, zmarł Wiktor Kopeć. Aktor, reżyser, działacz społecznych, a także wieloletni pedagog i doktor habilitowany sztuki teatralnej odszedł w poniedziałek 3 stycznia 2022 roku.

O śmierci aktora poinformowali przedstawiciele Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, z którym był zawodowo związany. Witold Kopeć zmarł w wieku 63 lat, jednak nie podano oficjalnej przyczyny śmierci artysty.

- Z ogromną przykrością informujemy, że 3 stycznia 2022 roku, zmarł Pan Witold Kopeć, wybitny aktor Teatru im. Juliusza Osterwy, wspaniały pedagog, reżyser, działacz społeczny, wyjątkowy człowiek, nasz przyjaciel - przekazano na profilu facebookowym teatru z Lublina

Nie żyje Witold Kopeć

Przedstawiciele Teatru im. Juliusza Osterwy przyznali, że wiadomość o śmierci kolegi była dla nich wielkim zaskoczeniem. Na profilu facebookowym instytucji opublikowano poruszające wspomnienie o zmarłym aktorze.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Nie ma słów, które mogłyby wyrazić dobro, pasję, szczerość i radość, które biły od Pana Witolda. Każde spotkanie z nim było wyjątkowe. Nasze serca są dziś złamane, serce Teatru jest dziś złamane – przekazał Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Witold Kopeć odszedł w wieku 63 lat

Witold Kopeć urodził się w Łodzi i w tym mieście ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracował w kilku polskich teatrach, a w 1989 roku na stałe osiedlił się w Lublinie.

Aktor była także założycielem i prezesem Fundacji Prawda Dobro Piękno, która zajmowała się kultywowaniem uniwersalnych wartości w sztuce. W 2004 roku Witold Kopeć został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: Goniec