Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Stanisława Ryster. Legendarna prezenterka TVP miała 82 lata
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 04.04.2024 15:20

Nie żyje Stanisława Ryster. Legendarna prezenterka TVP miała 82 lata

świeczka, Stanisława Ryster
Fot. TRICOLORS/East News; Unsplash.com/Sixteen Miles Out

Nie żyje Stanisława Ryster. Legenda polskiej telewizji zmarła w wieku 82 lat. Wpisała się do kanonu polskiej rozrywki jako prowadząca teleturnieju “Wielka gra”.

Nie żyje Stanisława Ryster

Stanisława Ryster nie żyje. W czwartek (04.04) rodzina legendarnej dziennikarki TVP potwierdziła smutne wiadomości na temat jej odejścia. Jako pierwszy informacje o śmierci prezenterki przekazał Mariusz Machnikowski.

Wcześniej Mariusz Machnikowski otrzymał telefon z informacją o śmierci Stanisławy Ryster. O losie legendy TVP uczestnik teleturnieju dowiedział się od Ryszarda Pieniążkiewicza, który w przeszłości również wygrywał prowadzony przez dziennikarkę zmarłą w wieku 82 lat. 

Rutkowski szczerze o swojej fryzurze. "Stawiam pióropusz"

Legendarna dziennikarka TVP zmarła w wieku 82 lat

- Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się — w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z “jednym ze swoich ulubionych graczy”. Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie — tydzień wcześniej zaprosiłem Ją na kawę... - napisał Mariusz Machnikowski, który w przeszłości wielokrotnie wygrywał teleturniej prowadzony przez Stanisławę Ryster.

ZOBACZ: Wpadka w "Pytaniu na śniadanie". Tak zwrócił się do Beaty Tadli

Stanisława Ryster, chociaż już od dawna nie pojawia się na ekranach telewizorów, na stale wpisała się do historii polskiej rozrywki. Dziennikarka TVP ogólnopolską sławę zawdzięcza prowadzeniu teleturnieju “Wielka gra”. Zajęła miejsce prowadzącej w 1975 r., chociaż sam teleturniej emitowany był już od 1962 r.

Wspominała kulisy odejścia z TVP

Zmarła Stanisława Ryster witała widzów TVP w “Wielkiej grze” aż do 2005 r. To wówczas zdecydowano o zakończeniu emisji teleturnieju. Po odejściu z TVP zdradziła, jak wyglądało jej rozstanie z Telewizją Polską.

ZOBACZ: Była gwiazdą "Plebanii". Trudno uwierzyć, czym się dziś zajmuje

- Nie pamiętam nazwiska tego prezesa i jakoś nie chcę sobie przypomnieć. Pojawił się, by znieść programy, które powstały za czasów komuny. Nikt mnie nie powiadomił, dowiedziałam się z prasy, która stanęła za mną murem. Bardzo jestem za to wdzięczna. Podobno, gdy rozważano powrót "Wielkiej gry", stwierdzono, że program powinien mieć, cytuję, "więcej energii". Może najlepiej niechby uczestnicy ścigali się w workach, a dopiero później odpowiadali na pytania - wspominała Stanisława Ryster w rozmowie z Onetem.

Źródło: Onet.pl