Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Nie żyje dziennikarka. Przez lata pracowała w TVP i "Pytaniu na śniadanie"
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 02.04.2024 16:33

Nie żyje dziennikarka. Przez lata pracowała w TVP i "Pytaniu na śniadanie"

świeca
Fot. Unsplash.com/David Tomaseti

W wieku 58 lat zmarła Agata Szostkowska-Stanisławska. Dziennikarka, wydawczyni i autorka książek przez ponad trzy dekady tworzyła programy Telewizji Polskiej, m.in. ”Pytanie na śniadanie”, a ostatnio ”World Today” i ”Business Arena” w TVP World. Smutną informację przekazał syn kobiety.

Zmarła Agata Szostkowska

Informację o odejściu Agaty Szostkowskiej-Stanisławskiej przekazał jej syn. Dziennikarka i wydawczyni zmarła w Niedzielę Wielkanocną w wieku 58 lat.

Wczoraj miałem ogromny smutek ostatni raz pożegnać moją kochaną mamę. Zawsze najpierw myślała o innych, a dopiero potem o sobie. Przez 26 lat mojego życia stawiała mnie zawsze na pierwszym miejscu. Nigdy nie mógłbym prosić o bardziej kochającą i oddaną mamę – napisał w mediach społecznościowych.

Michał Stanisławski dodał, że informację na temat pogrzebu zostaną udostępnione w najbliższych dniach, oraz podziękował najbliższym za okazane wsparcie.

Burza po wielkanocnym koncercie Polsatu. Widzowie nie kryją oburzenia

Nie żyje wieloletnia wydawczyni programów TVP

Dziennikarka i wydawczyni programów telewizyjnych przez ponad trzydzieści lat była związana z Telewizją Polską. W czasie swojej kariery Agata Szostkowska-Stanisławska współtworzyła różnego rodzaju programy, m.in. relacje z festiwali w Opolu i Sopocie, wieczory wyborcze, a także ”Popołudnie z Jedynką i Halo Polonia”. Pracowała przy realizacji ”Kawa czy herbata?” oraz ”Pytanie na śniadanie”, także pod kątem promocji.

ZOBACZ TAKŻE: Majdanowie pokazali film z Wielkanocy i się zaczęło. Poszło o jeden szczegół

Agata Szostkowska-Stanisławska – kim była?

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Szostkowska-Stanisławska nie była już zatrudniona na stałe w Telewizji Polskiej. W latach 2018-2020 pracowała w zespole Polsat Rodzina, gdzie współtworzyła poranny program ”Mamma Mia”. Od grudnia 2021 roku była związana z TVP World, a dokładnie z programami ”World Today” i ”Business Arena”. Napisała dwie książki, ”W drodze po szczęście. Zapiski z podróży” i ”Stan Miłości. Poradnik dla przygotowujących się do podróży na Hawaje”.

Źródło: wirtualnemedia.pl, rmf24.pl