Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Archiwalne zdjęcia Elżbiety Jaworowicz obiegły media. Dziennikarka złamała wiele serc
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 02.04.2024 12:23

Archiwalne zdjęcia Elżbiety Jaworowicz obiegły media. Dziennikarka złamała wiele serc

Elżbieta Jaworowicz
Fot. "Sprawa dla reportera" wyd. z dn. 28.03.24 dostępne pod adresem https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicystyka,205/sprawa-dla-reportera-odcinki,273713/odcinek-941,S01E941,1215757

Elżbieta Jaworowicz to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVP. Dziennikarce niestraszne są nawet dziejące się na naszych oczach roszady kadrowe, bo jej pozycja scementowana została przez lata ciężką pracą. Nie tak dawno temu gospodyni “Sprawy dla reportera” świętowała 70-lecie Telewizji Polskiej i nieco niespodziewanie pojawiła się w “Pytaniu na śniadanie”. Redakcja programu zdecydowała się wówczas odbyć podróż do przeszłości, pokazując archiwalne zdjęcia Jaworowicz.

Elżbieta Jaworowicz od 40 lat prowadzi "Sprawę dla reportera"

Elżbieta Jaworowicz jest niekwestionowaną królową Telewizji Polskiej. Na antenie publicznego medium pojawia się od czterech dekad, przetrwała już ponad dwudziestu prezesów, ale żaden z nich nie odważył się, by skończyć z emitowaniem “Sprawy dla reportera”.

Nic więc dziwnego, że w grudniu 2022 r., jako jedna z ikon TVP, dziennikarka pojawiła się w “Pytaniu na śniadanie” z okazji 70-lecia Telewizji Polskiej. Wówczas pokazano jej archiwalne zdjęcia, o których mało kto miał pojęcie. 

Jaworowicz odkryła wtedy także trochę kulis swojego interwencyjnego programu, w ostatnich latach mierzącego się z coraz większą krytyką. Widzowie zarzucają mu zwłaszcza karykaturalność i nierzetelność, mimo tego wracają przed telewizory w każdy czwartek.

Co dzieje się z mamą Jarusia z "Chłopaków do wzięcia"? Syn zabrał głos

Archiwalne zdjęcia Elżbiety Jaworowicz ujrzały światło dzienne

Archiwalne zdjęcia Elżbiety Jaworowicz pokazane zostały w wydaniu “Pytania na śniadanie”, prowadzonym jeszcze przez parę dawnych gospodarzy - Idę Nowakowską i Tomasza Wolnego.

Ulubienica Jacka Kurskiego określiła gospodynię “Sprawy dla reportera” mianem “nieustraszonego obrońcy praw zwykłych ludzi”, zaś Wolny wychwalał gościnię, że jej praca jest “misyjna” i pomaga najsłabszym. Dziennikarka nawet nie kryła, że takie komplementy to muzyka dla jej uszu.

jaworowicz (1).jpg
Fot. materiały TVP

Sama Elżbieta Jaworowicz wróciła wspomnieniami do początków swojej kariery, zaznaczając, że do telewizji trafiła z konkursu, gdy była jeszcze na studiach. Przez jakiś czas prowadziła na antenie TVP kącik mody, a w latach 80. otrzymała szansę stworzenia własnego, autorskiego programu.

jaw (1).jpg
Fot. materiały TVP

Ikona TVP złamała niejedno serce

Mówiąc sama o sobie, Elżbieta Jaworowicz twierdzi, że jest przede wszystkim “wierna zwykłym ludziom”. Grzesząca urodą w młodości dziennikarka zdradziła, że nieraz otrzymywała propozycje aktorskie. Ją jednak bardziej ciągnęło do reżyserki.

jaw2 (1).jpg
Fot. materiały TVP

Jeśli chodzi o pracę przy “Sprawie dla reportera”, 78-letnia Jaworowicz ujawnia, że to, co ukazuje się na antenie, to tylko niewielki ułamek efektu ogromnego wysiłku jej i całej ekipy. 78-letnia gwiazda w trasie spędza wiele dni w miesiącu, ma nawet służbowe kalosze, a dzień wita o 5 rano. I tak od 40 lat.

jaw3 (1).jpg
Fot. materiały TVP

Źródło: TVP