Rozrywka.Goniec.pl

Goniec.pl

Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Żegnają go wielkie gwiazdy

12 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz, lider zespołu Pogodno. Informację o śmierci 48-letniego muzyka przekazała rano 12 kwietnia żona artysty. "Budyń" jeszcze niedawno zakładał zespół "Monofon", w którego skład mieli wchodzić dawni członkowie zespołu Lao Che.

"Budynia" żegnały największe gwiazdy polskiej muzyki - Monika Brodka, Krzysztof Zalewski czy Natalia Nykiel. Jego śmierć zaskoczyła wszystkich.

Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz, lider zespołu Pogodno

Informację o śmierci lidera zespołu Pogodno przekazała jego żona, która zamieściła w mediach społecznościowych krótki wpis.

- Najukochańsi, najumiłowańsi. Dzisiaj w nocy zmarł mój mąż Jacek Szymkiewicz. Chciałabym moc napisać, że to żart, że to nasze wygłupy, ale to jest ten, że to prawda, nie mam więcej słów i nie wiem, jak i co, no bo jak bez niego - przekazała.

Jacek "Budyń" Szymkiewicz grał przez lata w zespole Pogodno, jednym z najsłynniejszych polskich zespołów rocka alternatywnego. Tworzył często krótkie, błyskotliwe językowo teksty, którymi zachwycali się nie tylko fani muzyki, ale również inne gwiazdy.

"Budynia" pożegnały wielkie gwiazdy

Kilka słów na temat "Budynia" napisały również inne gwiazdy polskiej muzyki, które śledziły z zapałem jego twórczość i oczekiwały jego nowego projektu - zespołu "Monofon", w którego skład wchodzić mieli muzycy z Lao Che.

- Dotarła do mnie przed chwilą wiadomość o śmierci Budynia... Trudno w to uwierzyć... Był postacią wybitną. Wiecznie się wiercił i myślę, że widział świat zupełnie inaczej niż my. Potężna wrażliwość. Pisał cholernie dobrze, śpiewał zresztą też. Bez niego nie byłoby "Saute" czy "Szyszy", nie byłoby sporego kawałka polskiej alternatywy. Dziękuję za wszystko i kocham Cię bracie! Mam nadzieje, że jest Ci tam pogodno - pisała Monika Brodka.

Krzysztof Zalewski opublikował na Instagramie czarno-białe zdjęcie muzyka i stwierdził, że "chce mu się wyć", podkreślając, jaką stratą dla świata muzycznego jest śmierć "Budynia". We wpisie Zalewski wyrażał swoją miłość do lidera Pogodno i mówił o nim jak o poecie.

- Dziś w nocy odszedł od nas wybitny artysta. Budyń pisał jak nikt inny. Miał duży wpływ na moją karierę, pracowaliśmy razem przy moich pierwszych singlach, bez Budynia nie byłoby ani "Wilka", ani "Bądź duży". Jestem mu ogromnie wdzięczna - pisała o nim Natalia Nikiel.

Jacek "Budyń" Szymkiewicz zmarł 12 kwietnia 2022 roku. Przyczyna jego śmierci nie została podana do wiadomości.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Małgorzata Tomaszewska o rozstaniu Cichopek i Hakiela: "Nie miała innego wyjścia"

  • Antek Królikowski trafił do szpitala. Aktor nie wytrzymał presji i ostatnich problemów?

  • "Totalne remonty Szelągowskiej" wyremontują mieszkanie Marcina "Borkosia" Borkowskiego

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Steffen Möller zniknął z telewizji z dnia na dzień. Wydało się, co teraz robi gwiazdor "M jak miłość"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Krzysztof Cugowski najadł się strachu na lotnisku. "Nerwy były straszne"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marcin Hakiel na romantycznym nagraniu z ukochaną. Miłość kwitnie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agnieszka Woźniak-Starak przyznała, że nie wie, ile kosztują podstawowe produkty. "Oszczędzam dużo czasu"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ewa Drzyzga była w szoku. Przez inflację zrezygnowała z produktu, który często gości na polskich stołach
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz dostała wielką podwyżkę emerytury. Inne gwiazdy też się dorobiły
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]