Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Fatalne informacje dla Magdy Gessler. Chodzi o "Kuchenne rewolucje"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 26.09.2023 23:45

Fatalne informacje dla Magdy Gessler. Chodzi o "Kuchenne rewolucje"

Magda Gessler "Kuchenne rewolucje"
kadry z programu "Kuchenne rewolucje", prod. TVN, wyd. 2023 r., Player

Magda Gessler i "Kuchenne rewolucje" to niemal jedność. Sztandarowy program z ekspresyjną restauratorką jest emitowany w TVN od ponad 10 lat i był "kurą znoszącą złote jaja". Czy 27. sezon "Kuchennych rewolucji" dalej jest hitem i zostawia konkurencyjne programy w tyle, czy najlepsze czasy ma już za sobą? Najnowsze wyniki oglądalności mówią same za siebie.

"Kuchenne rewolucje" z Magdą Gessler okazały się strzałem w dziesiątkę

"Kuchenne rewolucje" z Magdą Gessler zadebiutowały w 2010 roku i w mgnieniu oka podbiły serca widzów TVN. To format, którego poszczególne etapy Polacy znają już na pamięć - restauratorka odwiedza borykające się z problemami restauracje, surowo ocenia dania z karty, a następnie zmienia nastawienie i niczym dobra wróżka proponuje nowe, jednocześnie odświeżając wygląd lokalu. 

Formuła, która przez ponad dekadę interesowała Polaków, bez żadnych zmian kontynuowana jest w 27. sezonie kulinarnego show. Czy telewidzowie w dalszym ciągu ochoczo w czwartkowe wieczory włączają TVN, by w "Kuchennych rewolucjach" obejrzeć zmagania właścicieli upadających restauracji?

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Wyniki oglądalności 27. sezonu "Kuchennych rewolucji"

Pierwsze odcinki 27. sezonu "Kuchennych rewolucji" zgromadziły przed odbiornikami średnio 970 tysięcy widzów. Wirtualne Media podają, że było to wynik odpowiadający 9,37 proc. udziałowi w rynku telewizyjnym. Największą oglądalnością cieszył się trzeci odcinek serii, który zobaczyło 1,07 mln osób. 

Statystyki wskazują zatem, że widownia rośnie z odcinka na odcinek i jest ponad połowę większą, jeśli porówna się ją np. z  konkurencyjnym programem "Nasz nowy dom" z Elżbietą Romanowską. Czy są zadowalające rezultaty? Aby to ocenić, należy wziąć pod uwagę efekty, jakie stacji przyniósł poprzedni sezon "Kuchennych rewolucji". 

"Kuchenne rewolucje" nie utrzymały pozycji lidera. Kto nim został?

W 2022 roku 26. sezon "Kuchennych rewolucji" oglądało średnio 1,15 mln osób, czyli o 180 tysięcy więcej, niż aktualnie. Można więc wysunąć wniosek, że mimo wysokich wyników przebój z Magdą Gessler w roli głównej traci fanów, lecz wciąż jest jednym z najchętniej oglądanych programów. 

Podczas emisji "Kuchennych rewolucji" TVN zajmuje drugie miejsce w paśmie, berło pierwszeństwa oddając TVP1, gdzie w tym samym czasie emitowana jest nieśmiertelna "Sprawa dla reportera" pod wodzą Elżbiety Jaworowicz. Jak sądzicie, czy "Kuchenne rewolucje" doczekają się kolejnych sezonów? Fani Magdy Gessler mają nadzieję, że tak.

Źródło: Wirtualne Media.