Rozrywka.Goniec.pl

Fot. Kapif

WOŚP. Jurek Owsiak ma dwie córki. Jak wyglądają i czym się zajmują?

28 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Jurek Owsiak nie pała wielkim zapałem do opowiadania w mediach o swoim małżeństwie z Lidią Niedźwiecką-Owsiak. To samo tyczy się córek, bowiem Aleksandra i Ewa Owsiak na co dzień również unikają rozgłosu. Jak wyglądają i czym się zajmują córki założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Jurek Owsiak. Życie rodzinne

Jurek Owsiak i Lidia Niedźwiecka-Owsiak poznali się liceum, lecz ich miłosna droga nie była owiana jedynie płatkami róż. O szczegółach tej relacji i bliskości, która jest ich sposobem na udane małżeńskie pożycie, pisaliśmy w artykule poniżej.

Jurek Owsiak jest jednak nie tylko szczęśliwym mężem, ale także ojcem. I to od dawna, ponieważ jego córki są już dorosłe i mają własne życie. Wielu wnikliwych obserwatorów aktywności charakternego inicjatora WOŚP zachodzi w głowę, czy jego pociechy przejmą niegdyś schedę po jego charytatywnej działalności. Na razie się na to nie zanosi.

Córki Jurka Owsiaka nie należą do osób przebojowych, które pchają się przed kamery. Unikają rozgłosu i rzadko przyznają się do tego, że ich ojciec jest założycielem WOŚP.

- Kiedy nie ma potrzeby, nie mówię o tym, ale też paranoicznie nie ukrywam. Pracuję, gdzie pracuję i z czystym sumieniem mówię, że robię to uczciwie – już 14 lat temu opowiadała starsza z nich na łamach "Vivy". Kim zatem są córki Jurka Owsiaka?

Jurek Owsiak ma dwie córki. Czym się zajmują?

Jurek Owsiak po raz pierwszy został ojcem w wieku 26 lat, kiedy na świat przyszła Aleksandra. Córka Jurka Owsiaka ma dziś 43 lata, a po studiach w USA (ukończyła szkołę telewizyjną w Chicago) kontynuowała naukę w kraju, na polonistyce. Aleksandra Owsiak zajmuje się wychowaniem dwóch córek – Mai i Zuzi, opiekuje się też swoim biznesem. Ponadto od niedawna czynnie wspiera ojca w organizacji największej akcji charytatywnej w Polsce.

jerzy owsiak lidia niedźwiecka-owsiak aleksandra owsiak
Kim są córki Jerzego Owsiaka? Fot. TRICOLORS/East News

Dekadę po narodzinach pierwszej córki przyszła na świat kolejna. Ewa Owsiak ma dziś 33 lata. Studenckie czasy spędziła w Londynie, a aktualnie pracuje w warszawskim Instytucie Chopina. Młodsza córka Jerzego Owsiaka jest nieco bardziej śmiała, aniżeli starsza. Co roku stara się otwierać finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z ojcem. Wszak sama dorastała razem z "orkiestrą".

ewa owsiak jurek owsiak
Kim są córki Jerzego Owsiaka? Fot. Pawel Wodzynski/East News

Ewa jest tym dzieckiem, która wraz z Orkiestrą rosła (...). To ona patrzy na świat swoimi oczami i chciałbym, żeby młodzi ludzie właśnie w ten sposób odbierali coś, co jest dobre, łapali to – życzył sobie dumny tata na antenie TVN24.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Viva, TVN24

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Jonathan Majors został aresztowany. Miał uderzyć i dusić kobietę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jacek Murański po raz pierwszy od śmierci syna pojawił się przed kamerami. Uwagę przykuwa jeden szczegół
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje aktor "Czterech pancernych i psa". Tragiczne informacje, zginął w pożarze domu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Dymna była bliska śmierci. Uratował ją cud, lekarze nie dawali jej żadnych szans
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Kurskich skończyła dwa lata. Nieoczekiwana podróż malca, Joanna Kurska zamieściła zdjęcia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje syn znanego muzyka. Gwiazdor wydał łamiące serce oświadczenie
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]