Rozrywka.Goniec.pl

TVN

Spora wpadka w "Dzień Dobry TVN". W trakcie dyskusji o homofobii na antenie padły przykre słowa

26 Maja 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

"Dzień Dobry TVN" zaliczyło sporą wpadkę. Podczas rozmowy o coming oucie jednego z brytyjskich piłkarzy, pojawiły się sformułowania, które zdaniem komentujących, próbowały wywołać jedynie sensację. Na stację TVN spadła lawina krytyki, a w komentarzach określono ją jako homofobiczną.

Sprawie dokładnie przyjrzała się jedna z użytkowniczek Twittera. Pod jej reakcją na program zaroiło się od udostępnień, polubień i komentarzy. Wiele osób zgadzało się z przedstawioną przez nią argumentacją.

Duża wpadka w "Dzień Dobry TVN". Widzowie nie wytrzymali, na stację spadła lawina krytyki

Jednym z tematów poniedziałkowego wydania "Dzień Dobry TVN" była kwestia coming outu 17-letniego Jake'a Danielsa z Blackpool FC, który ujawnił światu, że jest gejem. Dla świata sportu to spory wstrząs - jak dotąd niewielu piłkarzy decydowało się na ujawnienie swojej orientacji, jeśli ta była inna niż heteroseksualna.

Dziennikarze "Dzień Dobry TVN" rozmawiali o homofobii w sporcie z Wojciechem Zawiołą, dziennikarzem sportowym. Sam pomysł byłby zapewne bardzo pomocny i ciekawy, gdyby nie niefortunne zachowanie prowadzących program - Filipa Chajzera i Małgorzaty Ohme. Zdaniem wielu widzów, prezenterzy używali języka stanowczo niepasującego do całej sytuacji.

Na samym początku Twitterowiczka o nicku "Chlebkov" zwróciła uwagę na pasek widniejący na dole ekranu podczas wywiadu. Pojawiło się na nim pytanie mające określać tematykę wywiadu. Brzmiało ono: "Czy wolno być gejem w sporcie?".

- Zamieńcie sobie geja na Żyda albo osobę czarnoskórą i zastanówcie się jak brzmi takie pytanie - pisała na Twitterze.

Potem zwróciła uwagę na problematyczny język i ujmowanie tematu przez Chajzera i Ohme. Chodziło m.in. o sformułowanie "przyznać się do homoseksualizmu" (jak do winy).

- Niby mówiliście, że homofobia jest zła i smutna, ale jednocześnie szliście z przekazem, że o nieheteroseksualnej orientacji piłkarzom mówić NIE WYPADA - pisała Twitterowiczka.

Dodała również, że w pewnym momencie w rozmowie pojawił się wątek dotyczący... zdradzania żon. Pojawił się on w kontekście orientacji seksualnej. Użytkowniczka podkreśliła, że "przy takim sposobie prezentowania tematu pokazujecie, że sami jesteście częścią problemu, jakim jest homofobia".

- Serio, wystarczy minimum wyczucia i empatii. Przemyślcie to sobie - napisała na końcu. Jej wpis polubiło i podało dalej kilka tysięcy użytkowników. Czy "Dzień Dobry TVN" zwróci na to uwagę i na następny raz będzie bardziej rozważne?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Stefano Terazzino pokazał brata. On też zrobił karierę w Polsce

  • Królowa Elżbieta nie pojawi się na własnym jubileuszu? Przykre doniesienia o zdrowiu monarchini

  • Maryla Rodowicz zarobki. Wiadomo, ile dostaje za odcinek „The Voice Senior”

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu
Czytaj więcej >

Telewizja

Zacznie się już dziś o 20. Miliony Polaków usiądą przed telewizorami, same hity
Czytaj więcej >

Telewizja

Grzegorz Kajdanowicz się nie hamował. Wystarczyła chwila, "Fakty" TVN "zmiażdżyły" TVP
Czytaj więcej >

Telewizja

"Kuchenne rewolucje". Ostra kłótnia Magdy Gessler i właściciela lokalu. "Coś nieprawdopodobnego"
Czytaj więcej >

Telewizja

"Chłopaki do wzięcia". Robert nie odpuszcza, ujawnił, kto stoi za rozpadem związku z Zuzią
Czytaj więcej >

Telewizja

"Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor odwiedziła jedną z rodzin. Zastała dramat. "Nie godzę się na takie rzeczy"
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]