Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Przesuń jedną zapałkę, aby powstał kwadrat. Rozwiązanie zagadki jest prostsze, niż myślisz
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 14.11.2023 20:36

Przesuń jedną zapałkę, aby powstał kwadrat. Rozwiązanie zagadki jest prostsze, niż myślisz

Zagadka
Przesuń jedną zapałkę, aby powstał kwadrat. Fot. viralka.pl

Jeśli chcesz poczuć smak zwycięstwa, a jednocześnie wytrenować swój mózg i sprawić, że będziesz lepiej radzić sobie z kolejnymi zagwozdkami, recepta może być tylko jedna. Wystarczy wziąć udział w teście, którego rozwiązanie tylko pozornie jest łatwe. Czy jesteś jedną na sto osób, którym się uda? Sprawdź.

Rozwiązywanie zagadek to idealny trening dla mózgu

Specjaliści radzą, by przynajmniej raz dziennie poddawać swój mózg wysiłkowi w nieco abstrakcyjny sposób. Mowa oczywiście nie o pokonywaniu kolejnych kilometrów podczas dalekich spacerów na świeżym powietrzu. Tym razem chodzi o zagadkę, którą można wykonać z domu. 

Jeśli zdołasz poprawnie wykonać poniższe ćwiczenie, możesz śmiało nazywać się mistrzem. Zanim jednak określisz się tym mianem, zapoznaj się z krótkimi zasadami. O co chodzi w tej arcytrudnej łamigłówce?

Koło fortuny: zgadniesz hasło z tablicy? Nie każdy zna to powiedzenie

Zagadka z zapałkami. Zasady

Zadanie polega na tym, by spojrzeć na cztery ułożone w krzyżyk zapałki. Są odwrócone główkami na zewnątrz. Trzeba odgadnąć, którą należy przesunąć tak, by wszystkie razem stworzyły kwadrat.

Jeśli wydaje Ci się to niemożliwe, uzbrój się w cierpliwość. To jest wykonalne, jednak trzeba chwilę się nad tym głowić. Wykorzystaj swój spryt i inteligencję, a pożądane efekty nadejdą. Daj sobie kilka minut i popatrz na obrazek. Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz, co trzeba zrobić, poprawne rozwiązanie czeka na Ciebie w dalszej części artykułu.

Zagadka
Przesuń jedną zapałkę, aby powstał kwadrat. Fot. viralka.pl

Zagadka z zapałkami. Poprawne rozwiązanie

Udało Ci się rozwikłać zagadkę? Jeśli tak, jesteś jedną na sto osób, przed którymi trudne zadania nie mają tajemnic. Jeśli zaś nie wszystko było dla Ciebie jasne - nie przejmuj się. Trenuj dalej, pokonując rozmaite testy na spostrzegawczość, a z czasem i ten stanie się dla Ciebie banalny. 

Aby zapałki tworzyły kwadrat, wystarczy odsunąć jedną z nich o kilka milimetrów, by wewnątrz utworzyła się wskazana figura. Powiodło Ci się bez podpowiedzi?

Zagadka
Przesuń jedną zapałkę, aby powstał kwadrat. Fot. viralka.pl
Zagadka
Przesuń jedną zapałkę, aby powstał kwadrat. Fot. viralka.pl
Tagi: zagadka test