Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Jaką liczbę widzisz na obrazku? Tylko 3% ludzi potrafi ją dostrzec. Sprawdź, czy należysz do grona wybrańców
Sara Karmańska
Sara Karmańska 13.11.2023 12:00

Jaką liczbę widzisz na obrazku? Tylko 3% ludzi potrafi ją dostrzec. Sprawdź, czy należysz do grona wybrańców

Jaką liczbę widzisz na obrazku?
Jaką liczbę widzisz na obrazku?, fot. Twitter/@TheFigen_

Regularne ćwiczenia spostrzegawczości mogą korzystnie wpłynąć na stan naszego mózgu i zapobiec różnym chorobom. Podobne znaczenie dla naszych oczu mają zagadki związane z kolorami, podczas których trzeba odczytać liczby lub litery – mogą one dać nam sygnał, że z naszym wzrokiem zaczyna dziać się coś niepożądanego, z czym warto udać się do lekarza.

Obrazek ze wzrokową zabawą

W sieci nie brak logicznych zagadek czy obrazków, które ujawniają, jakim typem osoby jesteśmy. Równie często można się także natknąć na różnego rodzaju obrazki będące wyzwaniem dla naszego wzroku i spostrzegawczości. Ostatnio pisaliśmy o teście na spostrzegawczość, w którym na zdjęciu kryje się pewien szczegół, jaki nie powinien się tam znaleźć. Mało kto jest jednak w stanie go zauważyć. Innym razem zaproponowaliśmy zabawę w znalezienie „kota”, który nie pasuje do reszty obrazka

Tym razem przychodzimy z kolejną wzrokową zabawą – mało kto jest w stanie sobie z nią poradzić. 

Zagadka tylko dla najbystrzejszych. Jaką literę widzisz na obrazku? 97% osób jej nie widzi

Widzisz liczbę na tym obrazku?

Wyjątkową zagadką podzieliła się z internautami muzykolożka kryjącą się pod pseudonimem @thefigen. Grafice towarzyszy podpis informujący o tym, że przed internautami znajduje się test wzrokowy, na którym należy rozpoznać ukryte cyfry. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że na czerwonej planszy nic nie ma, ale wystarczy nieco uważniej się przyjrzeć, by zauważyć, że jest na niej coś ukryte.

I o ile dwie pierwsze cyfry są stosunkowo łatwe do odczytania, trzecia z nich sprawiła internautom nieco większy problem.

Ostatnia z cyfr na tym obrazku jest podchwytliwa

Wśród internautów pojawiły się co prawda głosy, że obrazek jest zwykłym żartem i w rzeczywistości nic na nim nie ma i jedyną poprawną odpowiedzią może być „czerwona cyfra”. Wielu internautów spróbowało jednak swoich sił i w odpowiedziach można znaleźć wiele prób odczytania wizualnej zagadki. 

Pierwsze dwie cyfry w większości odpowiedzi to 5 i 7, choć pojawiają się także odmienne odpowiedzi. Trzecia cyfra sprawiła internautom największy problem i na tej pozycji wśród odpowiedzi pojawiają się najróżniejsze propozycje. Jaka jest poprawna odpowiedź?

Jak się okazuje, liczbą zakamuflowaną na obrazku jest 571.