Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Krzysztof Cugowski wszedł na scenę i się zaczęło. Opole oszalało
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 11.06.2023 23:24

Krzysztof Cugowski wszedł na scenę i się zaczęło. Opole oszalało

Krzysztof Cugowski
AKPA

Finałowy koncert 60. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu swoją obecnością uświetnił Krzysztof Cugowski. Legendarny polski wokalista kolejny raz udowodnił, że od dziesięcioleci należy do ścisłej czołówki polskich gwiazd. Podczas niedzielnego występu wykonał utwór “Cień wielkiej góry” z repertuaru Budki Suflera.

Krzysztof Cugowski dał genialny występ w Opolu

Jubileuszowy, 60. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu powoli dobiega końca. Niedzielny, finałowy koncert obfitował w największe hity powstałe na przestrzeni kilku ostatnich dekad. Na opolskiej scenie, w ramach koncertu “Ale To Już Było. Jest. I będzie! 60. KFPP Opole 2023” wystąpili między innymi Maryla Rodowicz, Tadeusz Woźniak, Edyta Górniak i Kamil Bednarek. Wśród gwiazd nie mogło zabraknąć legendarnego wokalisty Budki Suflera Krzysztofa Cugowskiego. 

Założyciel i wieloletni lider zespołu Budka Suflera od kilkudziesięciu lat należy do ścisłego grona najbardziej utalentowanych polskich muzyków. Co prawda, w legendarnej formacji Cugowski już nie występuje, jednak w dalszym ciągu jego twórczość rozpala polskich fanów. 

Skandal na Festiwalu w Opolu. "Uśmiercono" znaną artystkę

Krzysztof Cugowski zachwycił publiczność

Krzysztof Cugowski podczas trzeciego dnia 60. KFPP w Opolu wykonał utwór ”Cień wielkiej góry” z repertuaru Budki Suflera, który wprawił publiczność w niezwykle podniosły nastrój. 73-latek udowodnił, że nie stracił formy, a jego głos jest równie głęboki, jak lata temu. Gdy śpiewał, tło za jego plecami przypominało świątynię.

Festiwal w Opolu 2023

Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu od 60 lat pozostaje jednym z najpopularniejszych wydarzeń rozrywkowych w naszym kraju. To tutaj co roku zbierają się najpopularniejsi polscy wykonawcy, zarówno ci, którzy na scenie obecni są od dziesięcioleci, jak i ci, którzy tworzą od kilku lat. 

W tym roku festiwal zaplanowano na 3 dni. 9 czerwca odbył się koncert "Wielka Gala – Od Opola do Opola”. Na scenie pojawili się m.in. Pectus, MaRina, Viki Gabor, Roxie Węgiel, Gromee, Wanda i Banda, Trubadurzy, Lombard, Zakopower, Golec uOrkiestra, Jolanta Darowna, Wanda i Banda, Universe, Krzysztof Jaryczewski i Dominik Dudek. W piątkowy wieczór odbył się także blok zatytułowany “Debiuty”.

10 czerwca odbył się konkurs “Premier” oraz koncert zatytułowany “Czas ołowiu”, gdzie widzowie mogli zobaczyć i wysłuchać największych hitów z polskiej muzyki rozrywkowej. Niedzielny show podzielono na dwie części: “Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności” oraz finałowy koncert z udziałem wielkich gwiazd pod nazwą ”Ale To Już Było. Jest. I będzie! 60. KFPP OPOLE 2023”.