Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jak wyglądałaby dziś księżna Diana? Wizualizacja artysty podbija internet
Karolina Kruszewska
Karolina Kruszewska 22.09.2022 12:17

Jak wyglądałaby dziś księżna Diana? Wizualizacja artysty podbija internet

Księżna Diana
(fot. Image: Paisley ScotlandColorization: Auguel, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons)

Księżna Diana zmarła 25 lat temu, a mimo to wciąż gości na ustach wszystkich. Ludziom na całym świecie nadal jest trudno pogodzić się ze śmiercią królowej ludzkich serc. Turecki artysta postanowił "pogdybać" i stworzył wizualizację, jak mogłaby teraz wyglądać księżna Diana, gdyby żyła. To zdjęcie podbija sieć.

Księżna Diana - królowa ludzkich serc

Księżna Diana - czarna owca brytyjskiego dworu i ulubienica ludu. Kiedy 31 sierpnia 1997 roku ogłoszono jej śmierć, świat ogarnęła rozpacz. Kobieta, która wydawała się mostem między zwykłymi ludźmi a grubymi murami dworu królewskiego zginęła w tragicznym wypadku w Paryżu. Choć do dziś nie są do końca jasne przyczyny kolizji, to teoriom spiskowym nie ma końca.

Jak dziś wyglądałaby księżna Diana?

Mimo że od śmierci księżnej Diany minęło już 25 lat, to wspomnienia o niej są wciąż żywe. Media, producenci telewizyjni i dokumentaliści nadal chętnie wracają do jej tematu. Teraz, po pogrzebie królowej Elżbiety oczy wszystkich wciąż są skierowane na członków rodziny królewskiej, a to oznacza, że historię księżnej Walii znów można wyciągnąć na światło dzienne.

Poza domysłami, co tak naprawdę wydarzyło się w Paryżu, chętnie spekuluje się jak wyglądałaby rzeczywistość rodziny królewskiej, gdyby Diana wciąż żyła. Turecki artysta postanowił jednak zrobić coś więcej. Przygotował portret-wizualizację, jak mogłaby wyglądać księżna Walii, gdyby żyła.

Portret już stał się hitem sieci i mimo że wygląda realistycznie, to nie wszystkim przypadł do gustu. Niektórzy z internautów zarzucają artyście, że zbyt postarzył księżną Dianę. Przypomnijmy, że królowa ludzkich serc miałaby dziś 61 lat.

  • Powiedziałabym, że to zdjęcie przedstawia bardziej 80-letnią księżną. Ale i tak - dobra robota.

  • To obraza pamięci Diany. Miałaby 61 lat. Była piękną i zamożną kobietą, co oznacza, że na pewno dbałaby o siebie. Zaprezentowałeś ją, jakby siedziała na słońcu przez 25 lat i paliła papierosy w przyczepie kempingowej w Mississippi. Twoje zdjęcia są niesamowite, ale to obraźliwe i nieodpowiedzialne 

A Wy jak oceniacie pracę artysty?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl