Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jacek Poniedziałek wyznał prawdę o odejściu z "M jak miłość". Wspomniał o coming oucie
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 23.09.2023 13:17

Jacek Poniedziałek wyznał prawdę o odejściu z "M jak miłość". Wspomniał o coming oucie

Jacek Poniedziałek
KAPiF

Jacek Poniedziałek w jednym z wywiadów wrócił pamięcią do 2008 roku, kiedy odszedł z serialu “M jak miłość”. Wyjawił kulisy tej decyzji i opowiedział, czy była spowodowana medialnym szumem wokół jego coming outu.

Jacek Poniedziałek znany jest z serialu "M jak miłość"

Jacek Poniedziałek jest przede wszystkim aktorem filmowym i teatralnym. W latach 2000-2008 występował także w popularnym serialu “M jak miłość”, gdzie wcielił się w rolę Rafała Lubomskiego, byłego kochanka Marty Mostowiak. Właśnie z tej produkcji kojarzy go większość osób. W pewnym momencie Poniedziałek postanowił zakończyć swoją przygodę z programem, a w jednym z wywiadów wyjawił kulisy swojej decyzji.

[TYLKO U NAS] Fatalne informacje dla TVP. Polacy zadecydowali, na Woronicza nie będą zadowoleni

Jacek Poniedziałek o nałogu

Jacek Poniedziałek jest zdolny do wielu poświęceń dla roli, która go interesuje. W ostatnim czasie wcielił się w rolę krytyka kulinarnego, który w wyniku choroby traci karierę. W tym celu przytył wiele kilogramów, zmienił swój styl życia, a także poddawał się wielogodzinnej charakteryzacji. 

Po latach wyznał, że życie w artystycznym środowisku oraz emocje związane z zawodem i osobistymi problemami sprawiły, że wpadł w nałóg. - Sam wydawałem się sobie ciągle za mało doskonały. Odurzanie się było nie tylko sposobem odreagowania, ale także poradzenia sobie z napięciem. Napięciem, które występuje pomiędzy aspiracjami, karierą, a tym, jak postrzega się swój potencjał - przyznał w rozmowie z Tomaszem Sekielskim na portalu YouTube . Aktor przez lata zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, ale od jakiegoś czasu pozostaje trzeźwy.

Jacek Poniedziałek o kulisach odejścia z "M jak miłość"

Dziennikarz WP poprosił Jacka, żeby skomentował odejście z “M jak miłość” sprzed 15 lat. Aktor został zapytany, czy jego medialny coming out miał wpływ na tą decyzję. - Miałem kontakt wtedy z Iloną Łepkowską i pytałem ją, czy mój coming out zaszkodził postaci, czy ona się obawia i planuje eliminację albo ograniczenie mojej postaci i zapewniała mnie, że nie i to bez znaczenia […] Nie żałuję tego, bo nie mam temperamentu do tak długich projektów […] Trochę mnie też ta postać nudziła - wyjawił Jacek Poniedziałek.