Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Jacek Kawalec szczerze o powrocie "Rancza". Aktor nie widzi takiej możliwości
Monika Majko
Monika Majko 07.02.2022 15:31

Jacek Kawalec szczerze o powrocie "Rancza". Aktor nie widzi takiej możliwości

ranczo
TVP 1 "Ranczo" s01e05

Fani serialu "Ranczo" wciąż nie tracą nadziei na nowe odcinki produkcji. Niestety, wszystko wskazuje na to, że szanse na powrót serialowych przygód mieszkańców wsi Wilkowyje są bardzo nikłe. Głos w tej sprawie zabrał Jacek Kawalec, który w "Ranczu" wcielał się w postać polonisty, Tomasza Witebskiego. Serial "Ranczo" szybko zyskał sympatię widzów i przez lata przyciągał przed ekrany telewizorów tłumy Polaków. Prace na planie produkcji zakończono w 2016 roku, jednak fani wciąż wierzą, że zostaną one wznowione i powstanie kontynuacja niezwykle lubianej serii.

"Ranczo" już nie wróci? Jacek Kawalec wyznał prawdę

Choć w mediach co jakiś czas pojawiają się informacje o powrocie serialu na antenę, do tej pory widzowie nie doczekali się nowych odcinków, a po śmierci Pawła Królikowskiego, który wcielał się w jedną z głównych ról, ciężko uwierzyć w to, że prace przy produkcji zostaną wznowione.

Dwa lata przed Pawłem Królikowskim odszedł również scenarzysta i współtwórca serii, Robert Brutter. Niedawno głos w sprawie ewentualnej kontynuacji serialu zabrał Jacek Kawalec, który także przez wiele lat pracował na planie serialu. Zdaniem aktora szansę na antenowy powrót "Rancza" są bardzo niewielkie.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Mam świadomość, że to byłoby trudno wykonalne. Po pierwsze nie żyje Robert Brutter, który pisał "Ranczo". Nie żyje też Paweł Królikowski, a postać, którą kreował, była osią całej opowieści. Według mnie tego się nie da zrobić – wyznał aktor w rozmowie z "Super Expressem".

W 2020 roku miały ruszyć prace nad produkcją "Ranczo. Zemsta wiedźm"

Uwielbiany serial Telewizji Polskiej doczekał się jednak kontynuacji filmowej. W 2007 powstał pełnometrażowy film Ranczo Wilkowyje, a jakiś czas temu pojawiły się doniesienia o planowanej kolejnej kinowej odsłony przygód mieszkańców wsi Wilkowyje.

Prace na planie filmu pt. "Ranczo. Zemsta wiedźm" miały ruszyć w 2020 roku, jednak po śmierci Pawła Królikowskiego projekt miał zostać anulowany. Z kolei w 2021 roku pojawiły się informację, że być może na bazie "Rancza" powstanie zarówno kolejny film, jak i miniserial. Do tej pory jednak doniesienia te nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Super Express/Goniec.pl